SZLACHETNA PACZKA 2015

SZ

Picture 6 of 7

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W związku z organizowaną w szkole akcją Szlachetna Paczka zwracamy się z prośbą o przeznaczenie na ten cel kwoty 5 zł. Chcielibyśmy sprostać wszystkim oczekiwaniom wybranej przez nas Rodziny i w miarę możliwości zakupić dla nich nowe , potrzebne rzeczy. Korzystając z doświadczeń osób uczestniczących w tej akcji, wiemy, że jest to sprawdzony sposób na efektywną pomoc. W związku z tym w dniach od 30.11.- 3.12.2015 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego będą zbierali w klasach datki. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc. Wszelkie inne dary nadal mile widziane.

Dyrekcja szkoły oraz odpowiedzialni za akcję nauczyciele,
Anna Przysiężniuk, Urszula Florian

Opis rodziny, proszę kliknąć READ MORE

Pani Marta(36 lat) wraz ze swoim partnerem Jerzym (40 lat) mieszkają w starym jednorodzinnym domu. Mają dwóch synów Bartka((12 lat) i Pawła(8 lat).
Rodzina radziła sobie samodzielnie do momentu, kiedy Jerzy stracił dobrze płatną pracę. Niedługo po nim straciła pracę również Pani Marta. Mężczyzna znalazł nową pracę, ale z jednej pensji trudno utrzymać rodzinę, dom i dodatkowo remontować. Pani Marta zaczęła intensywnie szukać pracy. Znalazła i przepracowała miesiąc. Nagle źle się poczuła, trafiła do lekarza. Zaczęły się badania i diagnoza- silne zapalenie trzustki z podejrzeniem nowotworu. Było bardzo ciężko, ale Pani Marta nie poddała się. Najgorsze dla niej było powiedzieć o chorobie synom. Obecnie rodzina utrzymuje się z pensji Pana Jerzego i zasiłku, co po odliczeniu kosztów utrzymania daje 260 zł na osobę na miesiąc.
Rokowania dotyczące zdrowia Pani Marty są pomyślne, więc jeżeli jej zdrowie pozwoli, chce poszukać nowej pracy. Pan Jerzy to „złota raczka”, sam remontował swój dom w miarę finansowych możliwości. Bartek i Paweł grają w piłkę nożną w pobliskim klubie sportowym. Chcą rozwijać swoją pasję. Rodzice ich w tym bardzo wspierają. Chłopcy bardzo kochają swoich rodziców. Pomagają w sprzątaniu domu, są radośni i weseli.
Wśród najważniejszych potrzeb Pani Marta i Pan Jerzy wymienili odkurzacz. Obecny jest bardzo stary i już nie funkcjonuje tak jak powinien. Rodzinie bardzo przydadzą się żywność i środki czystości – potrzeby te najmocniej obciążają ich skromny budżet domowy.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: słodycze dla chłopców
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
M zimowy swetr M/ wzrost 164 szczupła ciepły
M przejściowe spodnie wzrost147-155cm szczupła jeans, dresowe
M zimowe bielizna, skarpety, rękawiczki szczupła
M przejściowa koszula wyjściowa wzrost147-155cm szczupła biała lub niebieska
M zimowe kurtka wzrost 125cm szczupła ciepła
M przejściowa spodnie szczupła jeans ,dresowe
M bielizna, skarpety szczupła
M zimowa Kurtka M/wzrost 164 szczupła ciepła
K zimowe rękawiczki, szalik, czapka szczupła
K zimowa lub przejściowa tunika lub swetr 34-36/wzrost 158/160 szczupła

OBUWIE
Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
M zimowe buty 40 ciepłe
K zimowe botki 36 mały obcas lub koturn
M zimowe buty 36 ciepłe
M przejściowe adidasy 36
M sportowe korki 36
M zimowe buty 29-30 ciepłe
M przejściowe adidasy 29
M sportowe korki 29
IV Materiały szkolne:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
Inne: Plecaki do szkoły dla chłopców. Dla Bartka( bez ozdób)i dla Pawła (bardziej dziecięcy, chłopiec ma 8 lat).
V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel
Inne: Kołdry i poduszki dla rodziców, ręczniki dla całej rodziny. Koce dla dzieci.

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: Pralka i odkurzacz. W pralce spalił się moduł programatora.Koszt naprawy przekracza koszt pralki. Reklamacja nieuznana. Odkurzacz jest bardzo stary i nie odkurza.
VIII Szczególne upominki:
Marta- kosmetyki do makijażu (mascara) Jerzy-kosmetyki( maszynki do golenia) Bartek-słownik polsko-angielski. Paweł- auto do zabawy (TIR)

Odkurzacz: Stary odkurzacz już nie spełnia swojej roli
Środki czystości : brak pieniedzy na zakup środków czystości.
Żywność: Zapas żywności odciąży budżet domowy.