CODE WEEK

18 października w ramach międzynarodowego projektu Code Week odbyły się zajęcia
w programowaniu SUPER ROBOTA. Celem zajęć było sterownie robotem – uczniem tak, aby pokonał zadany tor przeszkód. Robot realizował uprzednio stworzony algorytm pokonania toru. Instrukcje były przekazywane mu słownie przez operatora – drugiego ucznia. Podczas zajęć można było podziwiać także programy – algorytmy wykonane przez Artura Makarowskiego ucznia klasy VIa. Artur demonstrował rożnego rodzaju figury geometryczne: rozety, wielokąty foremne i rysunki wykonane za pomocą programu Scratch. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził algorytm chodu zegara stworzony przez Artura. Na zakończenie akcji w pracowni komputerowej Artur  pokazywał dzieciom tajniki programowania w Scratchu. Akcja programowanie super robota to nie tylko edukacyjna zabawa, ale to  przede wszystkim wstęp do nauki profesjonalnego programowania.