Czytamy w Dzień Dziecka!

Uczniowie biją rekord w masowym czytaniu książek !

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły do włączenia się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w masowym czytaniu książek „ Jak nie czytam, jak czytam”.

1 czerwca o godz. 10.00 uczniowie  z całej Polski będą bili rekord w masowym czytaniu książek. W zeszłym roku w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział 432 tys. osób z całej Polski.

My również 1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 postaramy się pobić rekord. Zbierzemy się na boisku szkolnym z ulubionymi książkami i będziemy je czytać. Celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Zachęcamy wszystkich, aby 1 czerwca przynieśli ze sobą ulubione książki z domu lub wypożyczyli z biblioteki i czytając, czerpali z nich niezliczone korzyści, w myśl słów H. Sienkiewicza:

„ Kto weźmie książkę do ręki,

albo się czegoś nauczy,

albo ubawi, albo zaśnie

– w każdym przypadku skorzysta!”

Regulamin akcji