Gościnna lekcja języka angielskiego „Spotkanie z Ekwadorem”

W piątek, 13tego listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Isabel Jimenez, mieszkanka Ekwadoru na co dzień wykładająca język angielski na Uniwersytecie Ute w Quito, stolicy Ekwadoru. Przyjechała do Polski tylko na kilka dni na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego, Pani Ani Przysiężniuk, którą poznała na Uniwersytecie Gonzaga w Stanach Zjednoczonych dwa lata temu. Pani Isabel związana jest z edukacją już kilkanaście lat, dlatego chętnie skorzystała z okazji zobaczenia polskiej szkoły. Pani Isabel została oprowadzona po szkole, a także wzięła udział w lekcji otwartej języka angielskiego w klasie IA, której temat brzmiał: Przesądy w Polsce i Irlandii. Pani Isabel Jimenez również zaprezentowała naszej młodzieży szkolnej swój kraj: największe miasta Ekwadoru, tradycyjne potrawy, kulturę, przyrodę, muzykę oraz taniec.

Została bardzo ciepło przyjęta przez całą społeczność szkolną, dzieci chętnie z nią tańczyły, wymieniały uściski i pozowały do zdjęć. Również kadra pedagogiczna, na czele z Dyrektorem Szkoły, Panem dr Jackiem Pierzchałą, bardzo serdecznie przyjęła gościa w naszej szkole. Pani Jimenez była bardzo wzruszona, dziękując za pamiątki i bardzo wdzięczna za tak cudowne powitanie. Wyraziła głęboki szacunek dla pracy polskich nauczycieli i dziękowała za ciepłe przyjęcie jej przez uczniów