Nowe projekty w naszej szkole

W bieżącym roku w naszej szkole będziemy realizowali bardzo ciekawe i jednocześnie wymagające ogólnopolskie projekty edukacyjne inspirowane pomysłami Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pierwszy z nich ,,Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy” dotyczy problematyki migracji we współczesnym świecie, zwłaszcza w aspekcie europejskim. Z kolei drugi ,,Młodzi w akcji. Wiwat Niepodległość” ma na celu wspieranie młodych ludzi w nieszablonowych działaniach na rzecz najbliższej okolicy i jej mieszkańców. W 100-lecie odzyskania niepodległości chcemy wspólnie podjąć takie działania, które po pierwsze pozwolą nam przełamać ,,sztampę” akademii ku czci, po drugie zaowocują trwałymi i pożytecznymi skutkami dla naszej społeczności. Czy się to uda – zobaczymy.