Pierwszoklasiści czytelnikami!

Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wcześniej złożyli uroczyste przyrzeczenie i obiecali szanować książki.

28 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy Vb i Vc. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelnika. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim czytelnikom życzymy, aby czytanie książek było cudowną przygodą, a książki stały się najlepszym przyjaciółmi.