„ Podróże kulinarne po Europie”

Pod takim tytułem po raz pierwszy dla uczniów gimnazjum odbył się konkurs w gotowaniu. Organizatorem było CKZ i U nr 1 w Raciborzu. Należało ugotować/ przygotować przystawkę, danie główne oraz nakryć stół z uwzględnieniem cech kulinarnych wybranego kraju. Reprezentantki naszej szkoły: Agata Pawłowska i Karolina Wawrzkiewicz zadanie wykonały po mistrzowsku i zdobyły I miejsce zdobywając atrakcyjną nagrodę. Zaprezentowały walory kuchni włoskiej w postaci: krewetek w sosie czosnkowo – pietruszkowym ze smażoną bagietką jako przystawka oraz klopsikami z mięsa mielonego w sosie pomidorowym podawanymi z makaronem. Ciekawostką niech będzie fakt, że wszystko wykonały samodzielnie; nawet makaron. Serdecznie gratulujemy!