SPOTKANIE AUTORSKIE

W środę 9 marca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z lokalnym pisarzem Szymonem Bolikiem, który jest absolwentem naszego gimnazjum. To autor  książek fantasy, który  na co dzień pracuje z trudną młodzieżą. Opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach, których przygody oparte zostały na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce na Szkole Zwiadowców.  Na spotkaniu autor zaprezentował swoją ostatnią książkę pt. „Troliki”, w której jest jednym z głównych bohaterów. Zachęcał młodzież do przeczytania powieści i wzięcia udziału w konkursie czytelniczym, w którym uczniowie wykażą się znajomością przygód książkowych Trolików. Na dwóch zwycięzców konkursu czeka bardzo atrakcyjna nagroda – udział w dwutygodniowym turnusie Letniej Szkoły Magii. Jedna nagroda przeznaczona zostanie dla uczniów klas IV-VI, a druga dla uczniów klas I-II gimnazjum.

Pan Szymon szybko zyskał sympatię naszych uczniów, którzy po zakończonym spotkaniu ustawiali się w długiej kolejce prosząc o autograf lub zdjęcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Szymonowi za przybycie do naszej szkoły, ciekawe opowieści o rozlicznych pasjach oraz za przekazanie do biblioteki szkolnej kilkunastu egzemplarzy swojej książki, a przede wszystkim za niesamowicie atrakcyjne nagrody dla zwycięzców konkursu.