Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa.

Z tej okazji nasza szkoła włączyła się swoimi działaniami do obchodów tego dnia. Psycholog i pedagog szkolny rozpropagowali akcję wśród uczniów. Nawiązano współpracę ze Stowarzyszeniem Spectrum w Raciborzu, do którego na zajęcia uczęszcza 6 chłopaków z Zespołem Downa: Michał, Karol, Marcel, Wojtek, Kuba i Przemek. Poznaliśmy co robią w czasie wolnym, czym się interesują i jaki sport uprawiają. W ramach współpracy nasi uczniowie: Julia Kamińska, Olivier Wojcieski, Michalina Cieśla, Julia Parys, Ola Pytel, Alicja Krzykała i Michelle Jeremiasz napisali do chłopaków ze Stowarzyszenia listy z pozdrowieniami, opisem tego czym oni się zajmują oraz z życzeniami.

Uczniowie klas młodszych, którzy uczą się w szkole, przyszli na lekcje w różnych skarpetach na swoich stopach. Dwie różne skarpety założone na nogi z okazji 21 marca to znak solidarności z osobami z Zespołem Downa oraz symbol niedopasowania społecznego i genotypu. Wesołe kolory to znak tolerancji.

Szkoda, że obecna sytuacja nie pozwoliła na spotkanie się razem. Mamy nadzieję, że po tym trudnym okresie odwiedzimy naszych nowych znajomych w Raciborzu.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i zaangażowali się.

Psycholog szkolny pani Anna Łyczko i pedagog szkolny pani Dorota Olbrich.