Wybory do Parlamentu Europejskiego w naszej szkole

22 maja w naszej szkole odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Ta ciekawa inicjatywa została przygotowana w ramach akcji ,,Młodzi Głosują”, której patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głosowali uczniowie klas VI – VIII SP oraz klasy III gimnazjum. W sumie uprawnionych do głosowania była 219 uczniów i uczennic. Oddano 108 głosów. W tym 103 głosy ważne i 5 głosów nieważnych. Frekwencja wyniosła 49,31 %, co oznacza że wyborach wzięła udział co druga osoba uprawniona do głosowania.

W podsumowaniu możemy stwierdzić, że akcja udała się, chociaż frekwencja nie była wysoka mimo naszych starań, na które złożyły się m.in. lekcje o PE, plakaty lub ulotki informacyjne. Warto dodać, że była jednak o kilka punktów procentowych wyższa od frekwencji ogólnokrajowej.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał samorząd szkolny, którego prace koordynował p. Łukasz Kąś.