14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

Na pamiątkę odkrycia insuliny przez F. Bantinga  obchodziliśmy ten dzień w klasach Vb i VIIa. Na drzwiach pomieszczeń w szkole zawieszone zostały informacje na temat problemów cukrzycowych. Gościem specjalnym była pielęgniarka, pani Koleta Wawrzynczyk.  W dwóch klasach zostały przeprowadzone zajęcia przez naszego gościa. Po prezentacji i dyskusji z uczniami, których temat żywo zainteresował, wszyscy chętni uczniowie wraz z organizatorkami przedsięwzięcia  dokonali pomiaru cukru. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i udział w ważnym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że uczniowie obecni na zajęciach będą wiedzieć jak zareagować w sytuacji zagrożenia oraz posiedli podstawową wiedzę na temat właściwego trybu życia, odżywiania się i życia z cukrzycą.

Anna Łyczko i  Dorota Olbrich