Półkolonie 2018

Pierwszy dzień -wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu. Więcej zdjęć TUTAJ

Drugi dzień – zajęcia sportowe. Więcej zdjęć TUTAJ

Trzeci i czwarty dzień – pobyt w Pietrowicach Głubczyckich i powrót do Pietrowic Wielkich przez Racibórz.

Więcej zdjęć TUTAJ

Piąty dzień – zajęcia artystyczne w szkole. Więcej zdjęc TUTAJ

Dziękujemy Pani Lucyno

Gorąco dziękujemy Pani Lucyno za obiadki, dokładki i pyszne sałatki.

Życzymy wielu chwil radości i spełnienia marzeń na zasłużonej emeryturze.

Szczypiornistki z Pietrowic piąte w Polsce

W dniach 18-20.06.2018r. w Kaliszu odbywał się Ogólnopolski Finał programu PGNiG „Kocham ręczną na Orliku”. Zmagania młodych piłkarzy i piłkarek ręcznych, którzy rywalizują w tegorocznym turnieju doczekały się swojego finału. Od poniedziałku w kolebce Szczypiorniaka pojawiły się 32 zespoły dziewcząt i chłopców, zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Podczas trzech dni rywalizacji w Arenie Kalisz wyłoniony został Mistrz Orlikowej piłki ręcznej dzieci klas 3-4 Szkoły Podstawowej. Województwo Śląskie w kategorii dziewcząt reprezentował zespół z Pietrowic Wielkich, natomiast w kategorii chłopców nasze województwo reprezentował zespół z Bierunia. Rywalizacja była bardzo zacięta i dramatyczna. W meczu o wejście do finałowej czwórki dziewczęta z Pietrowic przegrały mecz z województwem Dolnośląskim jedną bramką, rzuconą w ostatnich 10 sekundach spotkania. Tym samym zespół ze Śląska sklasyfikowany został na piątym miejscu, co niewątpliwie jest ogromnym sukcesem naszej małej miejscowości, która znana jest już w całej Polsce.

Klasyfikacja finałowa dziewcząt:

1 miejsce – kujawsko-pomorskie
2 miejsce – wielkopolskie
3 miejsce – dolnośląskie
4 miejsce – lubelskie

5 miejsce – śląskie
6 miejsce – podlaskie
7 miejsce – małopolskie
8 miejsce – mazowieckie

9 miejsce – pomorskie
10 miejsce – lubuskie
11 miejsce – zachodnio-pomorskie
12 miejsce – podkarpackie
13 miejsce – opolskie
14 miejsce – świętokrzyskie
15 miejsce – warmińsko-mazurskie
16 miejsce – łódzkie

Skład zespołu: Urszula Kowalska, Anna Weiner, Jessica Mludek, Laura Franiczek, Marta Koloch, Julia Gorczowska, Kinga Ducka, Julia Sapa, trener – Marek Kępa.

 Klasyfikacja finałowa chłopców:

Czytaj dalej Szczypiornistki z Pietrowic piąte w Polsce

Ognisko klasy 7B

W  środę  20 czerwca o godz. 18:30 w Zielonym Centrum w Krowiarkach odbyło się ognisko klasy 7b.

Rozpoczęliśmy od rozpalenia ogniska. Odpowiedzialni za to byli chłopcy. Sara urządziła mini koncert gitarowy. Wszyscy śpiewaliśmy wesołe piosenki. Następnie rozpoczęłyśmy super zabawę taneczną, a chłopcy pod pretekstem wyciągnięcia piłki ze stawu wymigali się od tańców. Po skończonej „dyskotece” poszliśmy piec kiełbaski. Z pełnymi brzuchami udałyśmy się na plac zabaw, a chłopcy na boisko grać w piłkę nożną. Następnie znowu zgłodniałyśmy, więc upiekłyśmy pianki. Po zjedzeniu ich, wszystko posprzątałyśmy i znów odbył się „koncert” gitarowy ze śpiewami z udziałem naszej opiekunki. Poszłyśmy tańczyć, a chłopcy w dalszym ciągu grali w piłkę (ale oni mają nudne zajęcia). Na końcu wszyscy zagraliśmy w chowanego. Posprzątaliśmy po sobie, a chłopcy z wymówką „mundialu” poszli do domu.

                                                            Uczestniczki ogniska

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

12 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI naszej gminy. Pierwsze miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich – Karol Wilczek, na drugim miejscu uplasował się Piotr Martzinek, również reprezentant pietrowickiej szkoły. Natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentantowi szkoły w Krowiarkach – Marco Kapinosowi. Serdecznie gratulujemy.