Jasełka 2022

 

22 grudnia odbyły się szkolne jasełka. W ten grudniowy dzień byliśmy świadkami przepięknych jasełek w wykonaniu klasy trzeciej. Po przedstawieniu nagrodzonymi gromkimi brawami przyszedł czas na wspólne kolędowanie w ramach, którego każda z klas przedstawiła swoją interpretację wybranej kolędy. Wigilijne spotkanie społeczności szkolnej zakończyło się życzeniem świątecznymi Pana Dyrektora.  Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości Księdzu wikaremu Jakubowi Furcy, Pani Jolancie Koterbie, Panu Damianowi Tunkowi i chłopcom od obsługi sprzętu: Szymonowi Paluchowi i Rafałowi Lenortowi.

Informację zamieścił i opracował materiał graficzny: J.T

Więcej zdjęć – fotogaleria

 

 

 

„Mała książka – wielki człowiek”

 

 

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w projekcie Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Celem ogólnopolskiej kampanii jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

W grudniu uczniowie klasy pierwszej otrzymali specjalnie przygotowaną dla nich przez Instytut Książki Wyprawkę Czytelniczą, czyli książkę pt.” Pierwsze abecadło”, w której znajdują się ciekawe utwory M. Musierowicz, T. Kubiaka, D. Terakowskiej czy A. Onichimowskiej oraz broszurę dla rodziców – Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem.

Pierwszakom życzymy, aby czerpały z czytania książek niesamowitą przyjemność oraz by miłość do książek i pasja czytania towarzyszyły im każdego dnia.

 

Święto Pluszowego Misia

 

 

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W związku z tym dla uczniów klas pierwszych zostały zorganizowane zajęcia, podczas których zapoznali się z historią pluszowego misia, śpiewały piosenki o misiu oraz wykonały ilustracje.

Historia tego święta rozpoczyna się w 1902 roku. Wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek, zainspirowany obejrzaną historią, postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.

 

Profilaktyka czyli zapobieganie

 

Profilaktykę czyli pewne działania stosuje się, aby zapobiec problemom, kłopotom czy uzależnieniom. Konkretne działania profilaktyczne są zawarte w Programie Wychowawczo – Profilaktycznym szkoły na rok 2022/2023. Realizując te działania w dniach 23 – 29.11. 2022, odbyły się zajęcia warsztatowe we wszystkich klasach. Prowadzącą była pani Magda Uroda. Klasy najmłodsze I-III przepracowały zagadnienia z Programu wczesnej profilaktyki „Cukierki”. Klasy czwarte miały zajęcia na temat „Agresja i przemoc (w stronę rówieśników), panowanie nad emocjami. Klasy piąte pracowały nad zagadnieniem „Multimedia i uzależnienie od Internetu”. W klasach szóstych przepracowani program rekomendowany „Debata o dopalaczach- Smak życia”, a klasy najstarsze zajęły się tematyką asertywności i pewności siebie. W/w zajęcia i objęcie nimi całej grupy dzieci i młodzieży w naszej szkole odbyło się dzięki sfinansowaniu przez KRPA. Dziękuję wszystkim za aktywny udział w warsztatach. Poniżej zdjęcia jako przypomnienie tego, co już za nami.

AKCJA „LEKKI TORNISTER”

 

 

Uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat są edukowaniu w temacie dbania o prawidłową postawę. Służy temu akcja profilaktyki wad postawy pod hasłem „LEKKI TORNISTER”, przeprowadzana we współpracy z Sanapidem. Na początku każdego roku szkolnego przypominamy o noszeniu do szkoły tylko potrzebnych rzeczy, o pozostawieniu w domu maskotek, zabawek, pamiętników czy niepotrzebnych notesików. W wybranym wrześniowym dniu ważymy wszystkie tornistry, zapisujemy wagę, analizujemy, kto ma najcięższy, a kto najlżejszy plecak. Wyciągamy z tornistrów potrzebne rzeczy oraz przedmioty, które nie powinny w nich się znajdować. W niejednej klasie okazuje się, że z niepotrzebnych przedmiotów tworzy się całkiem spora piramida. Często wracamy do tego i w ciągu roku pytamy uczniów czy noszą tylko konieczne przedmioty w swoich tornistrach. Nieustannie przypominamy o właściwej postawie w czasie noszenia tornistra, ale przede wszystkim podczas siedzenia w ławkach w czasie pisania, czytania, liczenia. Dzieci lubią się przekrzywiać, siedzieć z podkuloną nogą lub zbytnio odsuwać krzesło od stolika. Często trzeba ich korygować. Mamy nadzieję, że te działania wyrobią w naszych podopiecznych właściwe nawyki dbania o kręgosłup, by w przyszłości nie mieć z nim problemów; bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”, to w życiu dorosłym będzie procentować zdrowiem.

 

 

 

Szlachetna Paczka 2022

 W sobotę, 10.12.2022r. wszystkie Państwa dary trafiły do dwóch wspaniałych dziewczynek i ich dziadków. Z relacji wolontariusza wiemy, że radościom nie było końca. Wasza pomoc zapewni im  spokojne święta oraz kilka najbliższych miesięcy.

W ramach akcji zebrano kwotę 3033zł . Za te pieniądze zakupiono:   bony żywnościowe, bony upominkowe na nowe obuwie dla rodziny, bon na materiały do  marketu budowlanego, ręczniki, pościele, kołdry, poduszki, koce.  Poza tym sponsorzy ufundowali pół tony opału eko groszek, piękne prezenty dla dzieci i dziadków. Zgromadziliśmy również bardzo dużo art. chemicznych, kosmetyki i żywność. Macie Państwo ogromne serce i ze wzruszeniem obserwowaliśmy jak rosła kwota w puszce oraz ilość reklamówek wypchanych darami od Państwa. Dajecie drodzy rodzice swoim dzieciom piękne świadectwo pomocy i dzielenia się z innymi. Za każdy gest, za każdy dar i złotówkę serdecznie Państwu dziękujemy.

1

Picture 1 of 7

Rubikowe Łamanie Głowy – 2022

30 listopada odbył się coroczny konkurs – Rubikowe Łamanie Głowy. Konkurs polegał na dwukrotnym ułożeniu kostki 3x3x3 i wzięciu najlepszego czasu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej i była alternatywną formą twórczego relaksu podczas przerw lekcyjnych , a także formą współzawodnictwa  sportowego.  W ramach  akcji  wykonany  został również  robot Lego  układający kostkę.

Tutaj zobaczysz więcej zdjęć: galeria internetowa

Wyniki konkursu

„Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Corocznym zwyczajem naszej szkoły jest konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W tym roku
również miał on miejsce w drugiej połowie października. Był on adresowany dla chętnych
z klas 4-8. Zgłosiło się nas bardzo wielu. Skoro już się umie dobrze mnożenie i dzielenie, to
czemu nie wziąć udziału ….Tym bardziej, że nasze panie matematyczki zawsze przygotowują
ciekawe nagrody. Dodatkowo skusiły nas przygotowane przez nie bony matematyczne
z takimi hasłami jak: „Dodatkowy punkt na kartkówce” albo „Sprawdzian pisany z zeszytem”
czy też „Podpowiedź nauczyciela na kartkówce”. Kto by nie chciał otrzymać takiego bonu!

 
Jednak zdobycie nagrody czy bonu wcale nie było łatwe. Organizatorki przygotowały
mnóstwo przykładów do wyliczenia, chyba milion do kwadratu….(tak, tak, przesadzamy, ale
było ich naprawdę dużo). A czasu mieliśmy niewiele, tylko 7 minut! Panie powiedziały, że
sprawdzały na sobie, że one zdążyły wszystkie działania wyliczyć… No cóż, trzeba było się
zmagać, i to w tempie.

 
Okazało się, że najwięcej przykładów dobrze wyliczonych miał Mateusz Marcinek.
Policzyliśmy, że średnio jeden przykład robił w czasie 2 sekund !!! Ale głowa! Pozostałym
osobom też poszło dobrze.
W kategorii klas 4-6 najlepsze wyniki mieli:

  • Kamil Pientka
  • Natalia Dὓrschlag
  • Hanna Podłowska

W kategorii klas 7-8 najwięcej punktów zdobyli:

  • Mateusz Marcinek
  • Marcin Muszalik
  • Karol Marcinek

Ale im zazdrościmy; dostali fajne nagrody i jeszcze bony matematyczne.
Może za rok tych szczęśliwców będzie dwa, a może trzy razy więcej….