SPOTKANIE Z RODZICAMI PT. „MOJE DZIECKO I KOMPUTER”

13 lutego odbyło się spotkanie z psychologiem skierowane  dla rodziców uczniów klas II-III szkoły podstawowej pt. „Moje dziecko i komputer”. Jego celem było uświadomienie opiekunom, jaki wpływ na rozwój dziecka ma nadmierne korzystanie z tak zwanych „screen mediów”, czyli urządzeń z ekranem. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją: Moje dziecko i komputer

Valentine’s day – kolejna lekcja kultury krajów anglojęzycznych

14 luty prawie wszystkim kojarzy się ze świętem zakochanych, dniem Św. Walentego. Dla uczniów klasy IIA oraz ich nauczycielki języka angielskiego, Anny Przysiężniuk, była to kolejna okazja do zaprezentowania kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, w szczególności Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pracownia językowa zmieniła się nie do poznania. Stała się bardzo kolorowym pomieszczeniem, w którym znalazły się wszystkie symbole tego święta. W ciągu 4 godzin klasę odwiedziło ponad 350 uczniów, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Dla młodszych uczniów przygotowana była prezentacja w języku polskim, a dla klas gimnazjalnych w języku angielskim. Co więcej, najmłodsi otrzymali słodkie ciasteczka upieczone przez Julię Mielnik, Oliwię Kurzeję, Martynę Wittek, Biankę Koterbę i Agnieszkę Trojańską,  uczennice klasy IA.

Organizatorzy mają nadzieję, że uczniowie odtąd będą nie tylko pamiętać jak obchodzone jest to święto w USA czy Anglii, ale również dobrze zapamiętają jego historię oraz patrona, świętego Kościoła katolickiego, Walentego z Rzymu.

Z wizytą w bibliotece szkolnej

Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą  p. L. Szalewską 15 lutego odwiedzili  bibliotekę szkolną, aby zapoznać się ze zbiorami czytelni i zobaczyć księgozbiór podręczny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania i krzyżówki, na ich podstawie potrafili powiedzieć czym różni się wypożyczalnia od czytelni. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów pięknego plakatu na temat czytelni i jej zbiorów.

Dzień Babci i Dziadka

7 lutego w Centrum Społeczno – Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas 2 i 3 zaprezentowali bogaty repertuar sceniczny. Recytowali wiersze, przedstawili humorystyczne scenki, zatańczyli Trojaka, zaśpiewali piosenki dedykowane zaproszonym gościom. Występy osłodził poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

Razem można wiele, bardzo wiele!

Na początku lutego informowaliśmy o zakończeniu akcji szycia laleczek w projekcie edukacyjnym Unicef ” Wszystkie Kolory Świata”. Na nasz apel związany ze sprzedażą pięknych, szmacianych przytulanek odpowiedziało aż 13 klas, które przyłączyły się do akcji, zakupując symboliczną laleczkę. Również kilkoro uczniów i nauczycieli indywidualnie dokonało zakupu.  Zebrana kwota jest naprawdę wysoka bo za sprzedaż wszystkich laleczek uzyskaliśmy

1344zł

które od razu zostaną przesłane na konto Unicefu.

Raz jeszcze  serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie w nasz projekt, bo wciąż dajecie nam siłę i wiarę w działanie, udowadniacie, że razem można dużo więcej!!

Podsumowanie akcji UNICEF

 

Uczniowie naszej szkoły razem z rodzicami lub dziadkami, wykazali się niesamowitą pomysłowością w uszyciu laleczek przeznaczonych na sprzedaż w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Przygotowali laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

Podczas zebrania z rodzicami, 13 lutego 2017 roku, na parterze naszej szkoły, będzie stoisko z laleczkami. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz dziadkom za zaangażowanie i serdecznie zapraszamy do zakupu tak pieczołowicie przygotowanych dzieł.

Anna Przysiężniuk