Jasełka szkolne


15 grudnia w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się rodzice,  aby uczestniczyć w przygotowanych przez uczniów klasy VIa jasełkach. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Uczniowie, w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców i Heroda, przeplatana była kolędami w wykonaniu chóru szkolnego. Swoje umiejętności zaprezentowali również instrumentaliści, wykonując kolędy na skrzypcach i fletach.

Pan Dyrektor na zakończenie podziękował młodym artystom i opiekunom; H. Maślance,  D. Olbrich , D. Tunk oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

We wtorek  22.12.2015 r. uczniowie zaprezentują swój występ przed swoimi kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że występ ten sprawi, że poczujemy magię zbliżających się Świąt.

Film z jasełek


 

Ślubowanie na świetlika

18.12.2015 odbyło się Ślubowanie na świetlika Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do świetlicowej gromady. Wcześniej zdali test gotowości świetlicowej i złożyli ślubowanie.

Betlejemski Ogień

Dnia 13.12.2015 na Jasnej Górze w Częstochowie nastąpiło uroczyste przekazanie Betlejemskiego ognia przez skałtów ze Słowacji dla harcerzy z Polski. Od tego momentu światło betlejemskie rozpoczęło wędrówkę po całej Polsce, które trwa aż do wigilii. Nasza Szkoła – Zuchy z gromady „Czterolistne koniczynki” uczestniczyły już tradycyjnie w tej zaszczytnej misji przekazując Betlejemski Ogień Dyrekcji naszej Szkoły oraz Dyrekcji Przedszkola w Pietrowicach Wielkich, panu Wójtowi gminy Pietrowice Wielkie, a także do zakładów pracy.

Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość na cudze potrzeby.

 

Relacja z wręczenia paczki

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-1445-501310), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
W niedzielne popołudnie Darczyńca z kierowcą i wolontariuszkami pojechali do rodziny. Po przybyciu na miejsce, już w oknie widzieli zarys małych postaci – to synowie pani Anity, którzy niecierpliwie czekali na nich od rana. Podczas wnoszenia paczek chłopcy trzymali się za głowy, nie dowierzając, że tyle tego jest. Darczyńca najpierw wręczył wszystkim domownikom prezenty. Chłopaki od razu odpakowali swoje. Wymieniali się spostrzeżeniami, pokazywali jeden drugiemu, co kto otrzymał. Cieszyli się bardzo. Ojciec rodziny również otworzył swoja paczkę. Kartonik był po tosterze. Odwrócił się do chłopaków i powiedział „dzisiaj mamy na kolację tosty”. Darczyńca wybuchnął śmiechem, bo zawartość kartonika była zupełnie inna. Pan Adam otrzymał maszynki do golenia „a dziś mówiłem, że trzeba jedną maszynkę kupić, a ja tyle maszynek dostałem” Wszyscy się śmiali. Pani Anita z drżącymi rękoma otwierała swój prezent. Ona również otrzymała kosmetyki. Widać było zaskoczenie, że tyle tego jest. Ona nie potrafiła wydusić z siebie ani słowa.

Czytaj dalej Relacja z wręczenia paczki

Mikołajki w DFK

Dnia 06 grudnia uczniowie klas I-III brali udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez DFK Pietrowice Wielkie. Frekwencja była bardzo wysoka. Na imprezę przybyły dzieci z rodzicami oraz dziadkami.  Po występach dzieci  przedszkolnych i szkolnych przybył Święty Mikołaj, który oprócz tego, że rozdał wszystkim prezenty bawił się z dziećmi, tańczył…

Imprezę uświetniło TRIO APASSIONATO- dziewczyny te doszły do półfinału w programie ,, SUPER DZIECIAK”

Imprezę przygotowały oraz prowadziły: Beata Piwowarczyk oraz Regina Wilczek

 

Zajęcia fitness w naszej szkole

W poniedziałek 19 października na lekcji wychowawczej na hali gimnastycznej odbył się trening fitness. Uczestnikami zajęć były dziewczęta z klas IV- VI oraz z Gimnazjum. Trening poprowadziła Patrycja Chomiczewska ze szkoły Hobby Sport. Zajęcia miały na celu promocje zdrowego stylu życia oraz ukazanie korzyści z podjęcia takiej formy aktywności fizycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z treningu.

Wszystkich rodziców zapraszamy na trening wzmacniający w środy o godz. 19:45 na małej sali gimnastycznej.

 

Nasi japońscy koledzy z Nagoi

Ponad rok temu nasza szkoła w ramach projektu English Teaching pt. „International Map of Friendship” korespondencyjnie współpracowała z wieloma szkołami na świecie. Uczniowie wymieniali się pocztą elektroniczną, listami tradycyjnymi oraz wysyłali ręcznie robione kartki okazjonalne. W związku z dużą chęcią współpracy nauczycieli języka angielskiego w Japonii i naszej szkole,Pani Amandy Smith i Pani Anny Przysiężniuk, współpraca ta również ma miejsce w tym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie klasy językowej IA oraz kilka osób z klasy IIB i klasy IIA biorą udział w wymianie tradycyjnej poczty ze swoimi japońskimi rówieśnikami. Uczniowie piszą o swoich zainteresowaniach, pasjach, sposobie spędzania wolnego czasu oraz różnicach kulturowych. Ostatnia kartka dotyczyła zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Piękne, ręcznie robione kartki są już w drodze do Japonii a My z niecierpliwością czekamy na kolejną styczniową paczkę z życzeniami noworocznymi.
  Anna Przysiężniuk

Zaproszenie na zabawę szkolną

Społeczność szkolna zaprasza na zabawę szkolną, która odbędzie się w dniu 23 stycznia 2016 r. w hali
Centrum Społeczno – Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Szczegółowe informacje można otrzymać
w sekretariacie szkoły. Bardzo gorąco zapraszamy!