SZKOLNY KONKURS MIKOŁAJOWY

Konkurs podzielony będzie na 3 kategorie wiekowe:

 • Klasy 1: Konkurs plastyczny pt. Tak wygląda św. Mikołaj  (technika dowolna). Uczniowie wykonują pracę na zajęciach w  poniedziałek ,4.12.2023 r.
 • Klasy 2-3: Konkurs wiedzy o św. Mikołaju , który odbędzie się w poniedziałek, 4.12. ( po obejrzeniu filmu na lekcji).
 • Klasy 4-8: Konkurs literacki pt. List do św. Mikołaja,  w którym poprosisz  o jeden szczególny prezent  i uzasadnisz swój wybór  ( Kryteria: objętość  jednej strony A4; zachowane zasady redagowania listu; estetyka i staranność w wykonaniu pracy). Termin: 5.12.2023r. Prace składamy  u p. Urszuli Florian.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia, sponsorem nagród jest św. Mikołaj.
Zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy!

Lekcje wychowania fizycznego na zimowo

W tym tygodniu pogoda pozwoliła na zrealizowanie dwóch godzin lekcyjnych na świeżym powietrzu. Dwie klasy sportowe 3a i 2a znakomicie się bawiły  korzystając z uroków zimowej aury, poprzez zjazdy z górki, rzuty śnieżkami i robienie aniołków na śniegu.

Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi. Na korytarzach szkolnych zawisły powiedzenia i cytaty dotyczące życzliwości, na zajęciach rozmawialiśmy na temat tej wartości. Kolorem przewodnim w tym dniu stał się żółty- symbol radości i uśmiechu.

 

Szkolny konkurs czytelniczy

W związku z przypadającym na 5 listopada Dniem Postaci z Bajek w bibliotece
ogłoszony został konkurs czytelniczo=plastyczny dla uczniów klas I-III. Konkurs cieszył się
dużą popularnością, wpłynęło sporo ciekawych i różnorodnych prac
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców :

 • I miejsce :
  Emilia Mazur kl. II b
  Julia Lakomek kl. III c
 • II miejsce :
  Karolina Tatara kl. II a
  Franciszek Chmiela kl. II a
 • III miejsce :
  Martina Lakomek kl. IIb
  Maja Litwińczuk kl. III c
 • Wyróżnienia :
  Julia Ledzion kl. III b
  Zuzanna Nowak kl. II a
  Fabian Pientka kl. II b

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy,
zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SZLACHETNA PACZKA 2023

Szanowni Państwo,

Nasza szkoła już po raz 11 wspiera tą wspaniałą inicjatywę dlatego jak co roku o tym czasie piszę do Państwa o pomoc i zaangażowanie w organizacji SZLACHETNEJ PACZKI.

W tym roku wybraliśmy 2-osobową rodzinę. Mamę z 7letnim synem, który cierpi na zespół downa. Cały dochód rodziny to niecałe 3700zł, wydatki rodziny to ponad 2600zł. Ojciec dziecka zrzekł się praw ojcowskich i niestety nie może pani Kasia liczyć na jego wsparcie.

Pełen opis rodzinki zamieszczony w linku: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/112077/2757?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca

Wszystkie dary przynosimy do klasy nr 14, 1 piętro. Starsi uczniowie mogą przynieść sami, a od młodszych można zostawić w sekretariacie lub przy drzwiach przed 1 lekcją Pani sprzątającej.

Dary nosimy od środy 29 listopada do środy 13 grudnia. 

Z opieczętowaną puszka będą chodzić przedstawiciele samorządu uczniowskiego co drugi dzień, zaczynając od 29 listopada (środa)

Wszystko zostanie przez nas spakowane, opisane a następnie zawiezione do magazynu głównego przy szkole nr 15 w Raciborzu. Państwo nigdzie nie musicie jechać. Naszą bazą jest Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich.

Dziękujemy za wsparcie, wielkie serca i zaangażowanie

Anna Przysiężniuk , 

szkolny koordynator akcji 

Z wizytą w opolskim teatrze

Uczniowie klas siódmych i ósmej 24.11.2023 r.  mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Kuliści” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Był on realizacją zwycięskiego projektu w Konkursie na Projekt Teatralny Modelatornia.

„Kuliści” to nietypowy, zaskakujący, działający na wyobraźnię i uczucia, spektakl łączący teatr dramatyczny i teatr tańca. Motywem przewodnim była kula, którą tworzyły dwa ciała przybierające różne kształty przez cały czas trwania przedstawienia. Twórcy prowadzili publiczność w przestrzeń zabaw językowych, loterii skojarzeń zapraszali widza do współtworzenia teatru.

Dzień Misia

W związku z obchodzonym 25 listopada Światowy Dniem Pluszowego Misia w piętek uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z historią pluszowego misia, śpiewali piosenki o misiu, wysłuchali fragmentu o przygodach Czarnego Noska oraz wykonały piękne ilustracje różnych misiów.
Historia tego święta rozpoczyna się w 1902 roku. Wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek, zainspirowany obejrzaną historią, postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.

Zbiórka słodyczy

W naszej szkole rusza akcja świątecznej zbiórki słodyczy dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Zachęcamy do włączenia się w akcję, mając nadzieję, że uda nam się sprawić radość dzieciom. Słodycze można przynosić do 15 grudnia do pani Eweliny Malcharczyk (sala nr 26 lub 17).
Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Szkolny Konkurs „Budowla 3D”

 

20.11.2023 uroczyście rozstrzygnięto szkolny konkurs pt. „Budowla 3D”. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowania matematyką, motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy, kształcenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, kształcenie umiejętności planowania, przygotowywania i prezentowania, zachęcenie do współzawodnictwa.
Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy 8 Emilia Solisz. Ponadto wyróżniono pracę Estery Koterby, Mai Borkowskiej, Dariusza Adamczyka i Agnieszki Fiegler.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.