Drodzy czytelnicy!

Zachęcając Was do czytania, przypominam, że możecie skorzystać ze stron internetowych, na których można czytać książki online, słuchać audiobooków, oglądać ekranizacje lektur szkolnych bądź rozwiązywać quizy utrwalające znajomość lektur.

Istnieje również możliwość zamówienia lektury przez dziennik elektroniczny. W razie takiej konieczności proszę o informację umieszczoną w wiadomościach na dzienniku elektronicznym.

Jeżeli ktoś z Was znajdzie chwilę wolnego czasu to zapraszam do zapoznania się z wielkim dziełem Aleksandra Fredry pod tytułem „Zemsta”.

  1. Spektakl teatralny z 1972 roku w reżyserii Jana Świderskiego
  1. Spektakl teatralny z 2020 roku w reżyserii Redbada Klynstry-Komarnickiego
  1. Powtórka ze znajomości lektury

Nauczanie zdalne dla klas IV – VIII

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

Zdalne nauczanie w klasach 4-8

Szanowni Rodzice

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia stacjonarne w szkole zostaną zawieszone

w klasach od IV do VIII od 22.10. do 30.10.2020 r.

Edukacja w tym czasie będzie prowadzona w sposób zdalny.

Dzieci zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. To nie jest kwarantanna. Jednak bardzo prosimy ograniczyć swoją aktywność społeczną do minimum. Proszę również obserwować stan zdrowia dziecka. W razie zaobserwowania niepokojących objawów związanych z Covid -19 należy natychmiast powiadomić dyrektora szkoły.

Nauczanie zdalne dla dwóch klas

Szanowni Rodzice

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia stacjonarne w szkole zostaną zawieszone w klasach IIa i IVa od 20.10. do 26.10.2020 r. Edukacja w tym czasie będzie prowadzona w sposób zdalny.

Dzieci zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. To nie jest kwarantanna. Jednak bardzo prosimy ograniczyć swoją aktywność społeczną do minimum. Proszę również obserwować stan zdrowia dziecka. W razie zaobserwowania niepokojących objawów związanych z Covid -19 należy natychmiast powiadomić dyrektora szkoły.

Projekt „GRAMY W RĘCZNĄ”

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „GRAMY W RĘCZNĄ”, który kierowany jest do zorganizowanych grup dzieci z klas I – III szkoły podstawowej (7 – 10 lat), i ma na celu podnoszenie poziomu sprawności fizycznej najmłodszych uczniów w oparciu o systematyczne, zaplanowane i przemyślane działania nauczyciela/trenera. Treści programowe mogą być realizowane zarówno w formie zajęć pozalekcyjnych, jak i w ramach zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego w szkole. Zaleca się, aby prowadzący zajęcia posiadali uprawnienia trenera lub instruktora ze specjalnością piłki ręcznej.

Program stanowi propozycję rozwijania sprawności fizycznej dziecka w oparciu o gry i zabawy ukierunkowane na piłkę ręczną oraz współpracę z innymi nauczycielami i szkołami. Proponujemy, aby współpraca ta polegała na systematycznym organizowaniu (np. raz na 2 miesiące) wspólnych zajęć dla uczniów z co najmniej 2 szkół, podczas których dzieci będą mogły rywalizować, a nauczyciele organizować atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem przyborów typowych i nietypowych .

Taka forma organizacji ma wiele zalet:

  • wpływa na lepsze uspołecznienie dziecka
  • motywuje do działania i współdziałania
  • ułatwia nawiązywanie kontaktów i przyjaźni
  • uwrażliwia na potrzeby i możliwości innych
  • stwarza okazję do pomocy, porównań, samooceny
  • stymuluje do sportowej rywalizacji i zachowań fair play.

Celem programu jest zaspokojenie potrzeb dzieci w zakresie aktywności ruchowej oraz ukierunkowanie ich zainteresowań na sport, a w szczególności – na piłkę ręczną. Oczekiwanym efektem w skali kraju, chociaż odroczonym w czasie, jest wzrost liczby dzieci objętych szkoleniem sportowym na kolejnych etapach wiekowych.

Program szkolenia

Wirtualny Kiermasz Taniej Książki

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie !

W tym roku szkolnym biblioteka szkolna nie będzie organizowała tradycyjnego kiermaszu taniej książki, dlatego  serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu książek za pośrednictwem sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl.

Dzięki Państwa zakupom nasz biblioteka zyskuje możliwość uzbierania kwoty do wykorzystania na dowolne gratisowe książki z oferty księgarni.

Zasady są proste: przekazujemy Państwu specjalny kod:

G.RAC.PIETR.ZGS

dzięki któremu Wasze zamówienia będą kojarzone z nasza szkołą. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone tym kodem, do skarbonki naszej szkoły zostaje odłożona kwota 15% tego zamówienia. Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty księgarni, a tym samym do wzbogacenia biblioteki szkolnej o nowe książki.

Wyjaśnienie zasad