Nauczanie zdalne dla klas IV – VIII

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

Zdalne nauczanie w klasach 4-8

Szanowni Rodzice

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia stacjonarne w szkole zostaną zawieszone

w klasach od IV do VIII od 22.10. do 30.10.2020 r.

Edukacja w tym czasie będzie prowadzona w sposób zdalny.

Dzieci zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. To nie jest kwarantanna. Jednak bardzo prosimy ograniczyć swoją aktywność społeczną do minimum. Proszę również obserwować stan zdrowia dziecka. W razie zaobserwowania niepokojących objawów związanych z Covid -19 należy natychmiast powiadomić dyrektora szkoły.

Nauczanie zdalne dla dwóch klas

Szanowni Rodzice

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia stacjonarne w szkole zostaną zawieszone w klasach IIa i IVa od 20.10. do 26.10.2020 r. Edukacja w tym czasie będzie prowadzona w sposób zdalny.

Dzieci zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. To nie jest kwarantanna. Jednak bardzo prosimy ograniczyć swoją aktywność społeczną do minimum. Proszę również obserwować stan zdrowia dziecka. W razie zaobserwowania niepokojących objawów związanych z Covid -19 należy natychmiast powiadomić dyrektora szkoły.

Projekt „GRAMY W RĘCZNĄ”

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „GRAMY W RĘCZNĄ”, który kierowany jest do zorganizowanych grup dzieci z klas I – III szkoły podstawowej (7 – 10 lat), i ma na celu podnoszenie poziomu sprawności fizycznej najmłodszych uczniów w oparciu o systematyczne, zaplanowane i przemyślane działania nauczyciela/trenera. Treści programowe mogą być realizowane zarówno w formie zajęć pozalekcyjnych, jak i w ramach zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego w szkole. Zaleca się, aby prowadzący zajęcia posiadali uprawnienia trenera lub instruktora ze specjalnością piłki ręcznej.

Program stanowi propozycję rozwijania sprawności fizycznej dziecka w oparciu o gry i zabawy ukierunkowane na piłkę ręczną oraz współpracę z innymi nauczycielami i szkołami. Proponujemy, aby współpraca ta polegała na systematycznym organizowaniu (np. raz na 2 miesiące) wspólnych zajęć dla uczniów z co najmniej 2 szkół, podczas których dzieci będą mogły rywalizować, a nauczyciele organizować atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem przyborów typowych i nietypowych .

Taka forma organizacji ma wiele zalet:

  • wpływa na lepsze uspołecznienie dziecka
  • motywuje do działania i współdziałania
  • ułatwia nawiązywanie kontaktów i przyjaźni
  • uwrażliwia na potrzeby i możliwości innych
  • stwarza okazję do pomocy, porównań, samooceny
  • stymuluje do sportowej rywalizacji i zachowań fair play.

Celem programu jest zaspokojenie potrzeb dzieci w zakresie aktywności ruchowej oraz ukierunkowanie ich zainteresowań na sport, a w szczególności – na piłkę ręczną. Oczekiwanym efektem w skali kraju, chociaż odroczonym w czasie, jest wzrost liczby dzieci objętych szkoleniem sportowym na kolejnych etapach wiekowych.

Program szkolenia

Wirtualny Kiermasz Taniej Książki

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie !

W tym roku szkolnym biblioteka szkolna nie będzie organizowała tradycyjnego kiermaszu taniej książki, dlatego  serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu książek za pośrednictwem sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl.

Dzięki Państwa zakupom nasz biblioteka zyskuje możliwość uzbierania kwoty do wykorzystania na dowolne gratisowe książki z oferty księgarni.

Zasady są proste: przekazujemy Państwu specjalny kod:

G.RAC.PIETR.ZGS

dzięki któremu Wasze zamówienia będą kojarzone z nasza szkołą. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone tym kodem, do skarbonki naszej szkoły zostaje odłożona kwota 15% tego zamówienia. Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty księgarni, a tym samym do wzbogacenia biblioteki szkolnej o nowe książki.

Wyjaśnienie zasad

Dzień Edukacji Narodowej

W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych, od godziny 8:00 do 10:00 odbywają się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W godzinach tych odbędzie się również spotkanie z wychowawcą, a także apel online.

Autobusy dla uczniów dojeżdzających odjadą spod szkoły o godzinie 10.00.

Świetlica pracuje bez zmian.