Obóz narciarski

Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę w Tatrach, gdzie uczyli się lub doskonalili jazdę na nartach.

Sukces naszych gimnazjalistów!

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanym w ZSO nr 1 w Raciborzu. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Flegel oraz Mateusz Błachut. Tematyką konkursu w tej edycji były relacje państwo – Kościół w Polsce po 1945 r. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym wszyscy (w sumie 24 uczestników) musieli uporać się z testem wiedzy. Do drugiego etapu kwalifikowało się trzech najlepszych uczestników. Ostatecznie Mateusz zajął IV miejsce, natomiast Kasia która zakwalifikowała się do rozgrywki finałowej – zwyciężyła w mistrzowskim stylu deklasując konkurencję. Nasza mistrzyni w nagrodę pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Strasburga, gdzie będzie miała okazję spotkać się z posłami w Parlamencie Europejskim.

Zobacz na portalu naszraciborz.pl

 

Cel Strasburg

W dniu 17 marca rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod tytułem „12 lat w Unii Europejskiej” . Główna nagrodę, którą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu,  otrzymali : Krzysztof Żerebecki i Zuzia Kowalska. Nagrody w imieniu europosła Bolesława Piechy wręczyli Pani Katarzyna Dutkiewicz (dyrektor biura poselskiego)
i  Pan Szymon Bolik (radny powiatu raciborskiego). Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi za możliwość wyjazdu.

Cała szkoła świętuje Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to patron tego kraju,  misjonarz i biskup, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii. Uczniowie klasy IA, którzy uczą się w klasie z dodatkowymi godzinami języka angielskiego ( 5 godzin tygodniowo) postanowili zaprezentować całej społeczności szkolnej obchody tego święta w krajach anglojęzycznych. Pracownia językowa zmieniła się nie do poznania. Stała się bardzo kolorowym pomieszczeniem, w którym znalazły się wszystkie symbole tego święta. W ciągu 3 godzin klasę odwiedziło ponad 300 uczniów, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Została dla nich przygotowana prezentacja oraz krótki filmik o obchodach ww. święta. Wszyscy również zostali poczęstowani galaretką, którą pieczołowicie przygotowywali uczniowie klasy IA. Organizatorzy tej niezwykłej lekcji kulturowej są przekonani, że uczniowie datę 17 marca – Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii  na pewno zapamiętają.

 Anna Przysiężniuk

SPOTKANIE AUTORSKIE

W środę 9 marca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z lokalnym pisarzem Szymonem Bolikiem, który jest absolwentem naszego gimnazjum. To autor  książek fantasy, który  na co dzień pracuje z trudną młodzieżą. Opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach, których przygody oparte zostały na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce na Szkole Zwiadowców.   Czytaj dalej SPOTKANIE AUTORSKIE

Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy na spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się w planowanym terminie 15 marca o godzinie 17.30 w budynku ZS Pietrowice Wielkie. Jednocześnie informujemy, że po wywiadówce w sali 26 odbędzie się spotkanie dla rodziców klas 6 SP i 3 Gimnazjum odnośnie procedur dotyczących sprawdzianu i egzaminu.

Szkolny konkurs „Mistrz skali”

Szkolny konkurs „Mistrz skali”

8 lutego nauczyciele matematyki Katarzyna Lenort i przyrody Anna Bugała zorganizowały konkurs, który miał wyłonić mistrzów skali wśród uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie klas piątych i szóstych rozwiązywali zadania wykorzystujące wiedzę ze skali.  Konkurs sprawdzał umiejętności i wiadomości uczniów z zakresu nie tylko skali liczbowej, mianowanej i liniowej, ale również umiejętność operowania jednostkami długości. W konkurencji udało wyłonić się 3 zwycięzców, którzy zdobyli jednakową ilość punktów i zdobyli trzy równorzędne miejsca:

Artur Makarowski (klasa Va)

Daniel Świętek  (klasa VIa)

Sven Gotzmann (klasa VIb)

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Wielkanocna paczka i zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ekwadoru

Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w dwóch akcjach charytatywnych. Pierwsza związana jest ze zbiórką żywności, słodyczy dla potrzebujących w naszej okolicy. Produkty spożywcze ( mąkę, cukier, ryż, makaron, olej, słodycze lub inną trwałą żywność można składać w świetlicy szkolnej lub w sali nr 10 do 18.03.2016 r. ( piątek). Druga akcja dotyczy zbiórki przyborów szkolnych ( oprócz materiałów papierniczych) dla dzieci z Ekwadoru. Rzeczy te zostaną przekazane misjonarzowi o. Janowi Koczemu.  Zbiórka przyborów będzie trwała do 23. 03. (środa) również w sali nr 10 i świetlicy szkolnej. Liczymy- jak do tej pory- na Wasze wielkie serca!

Członkowie SU Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z opiekunami