Dzień kultury krajów anglojęzycznych – święto Halloween

Dziś w wielu krajach anglojęzycznych, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, obchodzone jest  jedno z najważniejszych dla amerykanów świąt – Halloween. Czerpiąc przykłady z internetu oraz różnych filmów, nauczycielka języka angielskiego, Anna Przysiężniuk, przy pomocy uczniów z klasy VIIC, stworzyła upiorną klasę w której zaprezentowano najczęściej używane dekoracje do przystrajania domów. Odwiedzającymi klasę nr 14 była prawie cała społeczność uczniowska naszej szkoły. Uczniowie okazali wielki entuzjazm i zainteresowanie dekoracją oraz prezentacją multimedialną stworzoną przez nauczycielkę. Celem pomysłodawczyni było pokazanie kultury i tradycji mieszkańców krajów anglojęzycznych, a nie obrażanie czyichś uczuć religijnych czy propagowanie święta Halloween w Polsce.

Jaś i Małgosia

 

Dnia 24.10.2023r. uczniowie klas I i II wybrali się do raciborskiego RCK-u na spektakl pt.”Jaś i Małgosia”. Pomysłowa scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne oraz wspaniała muzyka bardzo się wszystkim podobały. Wykreowane postacie przedstawiły dzieciom, jak niewinność i dobro wygrywa zezłem i jest nagradzane, zaś odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodały uczniom otuchy i wiary we własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, nauczył że w życiu należy być ostrożnym.

 

Spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem

19 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę. Marcin Kozioł znany jest nam jako autor książki „Skrzynia Władcy Piorunów”. Pisarz opowiadał o swoich książkach, pracy nad nimi,  swoich pasjach, które wykorzystuje przy pisaniu. Po prelekcji każdy mógł zdobyć autograf. Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie.

 

SZKOLNY KONKURS DLA KLAS IV-VIII „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową. W I etapie szkolnego konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-8. Do II etapu przeszło 40 uczniów, którzy bezbłędnie rozwiązali 30 działań. W III etapie udział brało 3 uczniów, mimo podwyższonego stopnia trudności, dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników konkursu.
Oto najlepsi wśród najlepszych:
I. Marek Flegel z klasy 6a
II. Serhii Kharchenko z klasy 5b
III. Michał Schneider z klasy 5b
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

Dziękujemy za cierpliwość, wysiłek i wsparcie oraz za to, że Waszą pracę wykonujecie z pasją i wielkim oddaniem.

Dziękujemy, że dzięki Wam nasza szkoła jest taka piękna a nasi uczniowie osiągają tyle sukcesów.

Dziękujemy za codzienne wsparcie, ciekawe i fascynujące lekcje, przepyszne obiady, miłe słowo życzliwość i uśmiech.

Jesteście niesamowici!

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne i pełne zadowolenia.

                                                                                                                                                              Dyrekcja 

 

GALERIA

Nagrody dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października 2023r Pan Andrzej Wawrzynek oraz inspektor ds. oświaty, Pani Cecylia Pawlasek, wręczyli Nagrody Wójta.

Wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się Pani Ewelina Malcharczyk.

Serdecznie gratulujemy!

dzień gier planszowych

 

 

10 października obchodzony jest Dzień Gier Planszowych. Uczniowie klas: 1a i 1b również przyłączyli się do celebrowania tego wydarzenia. Wspaniale się bawili grając w różne planszówki, ale również mieli możliwość tworzenia własnych gier. Współpraca w grupie zaowocowała ciekawymi rozwiązaniami.

 

Srebro dla sztafety z Pietrowic Wielkich

10 października b.r. w Parku Zamkowym w Raciborzu odbyły się Rejonowe Sztafetowe Bigi Przełajowe. Szkoła z Pietrowic wystawiła dwie drużyny chłopców w kategorii igrzyska dzieci oraz igrzyska młodzieży szkolnej. Każda drużyna liczyła 6 zawodników i każdy z chłopców miał do pokonania 1000m. W młodszej kategorii sportowcy z Pietrowic zajęli piąte miejsce, a w starszej miejsce drugie, ulegając jedynie zawodnikom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Raciborza.

  • Skład drużyny: ( igrzyska dzieci)
    – T. Nowak, I. Pytel, F. Rzeszótko, R. Gieron, F. Urlich, M. Majcherek
  • Skład drużyny: ( igrzyska młodzieży szkolnej)
    – T. Bernardt, T. Ludwikowski, D. Kulik, K. Godula, F. Lidner, Sz. Janik, R: F. Paleta

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzy dalszych sukcesów.

 

Sprzątamy dla Polski

Klasa 3c wrac z wychowawcą brała udział u ogólnopolskiej akcji sprzątania najbliższej okolicy. Nasi eko-bohaterzy zebrali sporą ilość śmieci.

Brawo!!!

Dziękujemy.

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w klasie IIb

 

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, z tej okazji klasę II b odwiedziła Pani Magdalena Stajner- ratownik medyczny. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie omawiali bezpieczną drogę do szkoły, uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia. Pani Magdalenie Stajner bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.