Z wizytą na UPJP II w Krakowie i nie tylko…

Krótko przed feriami uczniowie klasy VIII A wzięli udział w warsztatach filozoficznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zwiedziliśmy także najstarszy klasztor dominikański w Polsce (z XIII wieku), po którym oprowadzał nas o. Grzegorz Chrzanowski. Z klasztoru udaliśmy się na krakowski Kazimierz, gdzie grupa miała okazję wejść do synagogi oraz na żydowski cmentarz (tzw. kirkut).

VIII Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej

11 stycznia w naszej szkole odbył się VIII Eko – Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej . Organizatorem i pomysłodawcą tej niezwykle udanej imprezy był nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Antczak. Podczas Crossu odbyła się także zbiórka pieniędzy w ramach  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przygotowaniu imprezy zaangażowani byli również uczniowie, rodzice, absolwenci gimnazjum i ich nauczyciele. Więcej zdjęć na Nasz Racibórz i  na galerii internetowej.

Zagramy dla WOŚP

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zostają wolontariuszami akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12.01.2020 r. pojawią się na terenie miejscowości naszej gminy.

Zbiórka pieniędzy będzie również prowadzona podczas sobotniego biegu EKO-OKNA CROSS.