Informacja

Informujemy, że uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich wezmą udział w V edycji programu „Smak życia czyli debata o dopalaczach”.

Działania z młodzieżą przeprowadzi szkolny koordynator, pedagog mgr Dorota Olbrich.

ŚLASKI FESTIWAL NAUKI

Uczniowie klas 7 c i 7b odwiedzili w poniedziałek 27 stycznia ŚLASKI FESTIWAL NAUKI, który po raz czwarty odbywał się w Katowicach. To jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w tej części Europy.

Prezentowano ciekawostki z różnych dziedzin: przyrody, techniki, nauk ścisłych, elektromobilności, medycyny, nauk humanistyczno-społecznych oraz klimatu. Mogliśmy między innymi skosztować dań kuchni molekularnej, zbadać  krew i wzrok, zajrzeć do wnętrza ciała, zatańczyć z robotem  podnieść piłkę za pomocą fal mózgowych, odbyć wirtualny lot nad miastem, spróbować sił jako pilot odrzutowca. Atrakcji było naprawdę wiele. Niektórzy z nas wrócili z własna karykaturą. Za rok wybieramy się znowu!

 

Z wizytą na UPJP II w Krakowie i nie tylko…

Krótko przed feriami uczniowie klasy VIII A wzięli udział w warsztatach filozoficznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zwiedziliśmy także najstarszy klasztor dominikański w Polsce (z XIII wieku), po którym oprowadzał nas o. Grzegorz Chrzanowski. Z klasztoru udaliśmy się na krakowski Kazimierz, gdzie grupa miała okazję wejść do synagogi oraz na żydowski cmentarz (tzw. kirkut).

VIII Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej

11 stycznia w naszej szkole odbył się VIII Eko – Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej . Organizatorem i pomysłodawcą tej niezwykle udanej imprezy był nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Antczak. Podczas Crossu odbyła się także zbiórka pieniędzy w ramach  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przygotowaniu imprezy zaangażowani byli również uczniowie, rodzice, absolwenci gimnazjum i ich nauczyciele. Więcej zdjęć na Nasz Racibórz i  na galerii internetowej.

Zagramy dla WOŚP

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zostają wolontariuszami akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12.01.2020 r. pojawią się na terenie miejscowości naszej gminy.

Zbiórka pieniędzy będzie również prowadzona podczas sobotniego biegu EKO-OKNA CROSS.