Czwartoklasiści w Brennej

W połowie maja, spodziewając się pięknego słońca, pojechaliśmy na wycieczkę do Brennej. Niestety, pogoda spłatała nam figla. Pierwszego dnia, po krótkiej wizycie w obserwatorium nietoperzy, zamiast na skocznię im. A. Małysza, pojechaliśmy do Chlebowej Chaty. Tam, nie tylko wysłuchaliśmy ciekawych historii o życiu na wsi w dawnych czasach, wypieku chleba i pozyskiwaniu miodu, ale także sami mogliśmy wyrobić ciasto i upiec okrągłe podpłomyki. Zjedliśmy je ze smakiem smarując smalcem, masłem albo miodem. Wieczór spędziliśmy na hali sportowej.

Drugiego dnia zaświeciło wyczekiwane słońce, więc wyruszyliśmy w góry. Celem była Chata Wuja Toma. Podejście nie było łatwe, ale piękny widok rozciągający się na Beskid Śląski wynagrodził trud wędrówki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami naszej grupy byli: p. E. Sepioło, p. A. Łyczko, p. R. Antczak i p. D. Tunk.

Konkurs czytelniczy

8 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „ Czy znasz te lektury”. W zmaganiach konkursowych udział wzięły uczennice klas IV, V i VI. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomościom trzech lektur : „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Chłopcy z Placu Broni” oraz „Ten obcy”.

Wyniki konkursu  :

 • I miejsce  Julia Niżborska kl. Vc
 • II miejsce Karolina Kubik kl. VIb
 • III miejsce Michalina Cieśla  kl. Vb

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ostatnia wywiadówka

Serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku wywiadówkę, która odbędzie się 27 maja 2019r. o godzinie 17.00

plan spotkania

 1. przedstawienie procedur BHP – spotkanie z dyrektorem na sali gimnastycznej,
 2. propozycje ocen końcoworocznych,
 3. omówienie spraw związanych z zakończeniem roku szkolnego.

Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

13 maja rozpoczął się nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Nabór elektroniczny – zakładanie konta, logowanie się do założonego konta TUTAJ

Informator dla Gimnazjalistów: TUTAJ

Informator dla Ósmoklasistów:  TUTAJ

¼ Finału Wojewódzkiego zdominowana przez drużyny z Pietrowic Wielkich

W dniach 07.05.2019 i 09.05.2019 na hali sportowej w Pietrowicach Wielkich odbyły się turnieje finałowe na szczeblu rejonowym w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze zawodów, wszystkie zespoły znalazły się na przysłowiowym „pudle”. Trzy drużyny wywalczyły pierwsze miejsca, a jedna trzecie.

Klasyfikacja końcowa Szkoła Podstawowa

Dziewczęta:

 1. Pietrowice Wielkie
 2. Czuchów
 3. Czernica
 4. Kuźnia Raciborska

Chłopcy:

 1. Kuźnia Raciborska
 2. Świerklany
 3. Pietrowice Wielkie
 4. Czuchów

Klasyfikacja końcowa Gimnazjum i ósme klasy Szkoły Podstawowej

Dziewczęta:

 1. Pietrowice Wielkie
 2. Jankowice
 3. Czuchów
 4. Kuźnia Raciborska

Chłopcy:

 1. Pietrowice Wielkie
 2. Piece
 3. Racibórz
 4. Czuchów

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Kolejny raz nasza szkoła uczestniczy w programie autorstwa Centrum Edukacji Obywatelskiej – Młodzi Głosują. Wśród wielu ambitnych celów programu jest zorganizowanie symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego. Te przeprowadzimy w naszej szkole 22 maja. Uczestniczyć w nich będą uczniowie klas VI –VIII SP oraz III gimnazjum.

Program jest w pełni apolityczny. Chcemy przede wszystkim uczyć oraz rozwijać postawę obywatelską wśród naszych uczniów. Poprzez tę akcję zachęcać do głosowania zwłaszcza dorosłych. Przy okazji przypominamy, że 26 maja odbędą się krajowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z aplikacją internetową ,,Latarnik wyborczy”. Aplikacja pozwala na łatwe porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych. Zatem wypełnij test i sprawdź, który komitet ma najbliższe poglądy Twoim. Latarnik wyborczy opiera się na faktycznych odpowiedziach udzielonych przez komitety, a nie na analizie programów partii.

TROPICAL ISLANDS I BERLIN

W dniach 9-10 maja uczniowie klas IV i V wybrali się na gorącą tropikalną wyspę, gdzie znajduje się największy w Europie park rozrywki.

Temperatura w ciągu dnia to 25 stopni w cieniu, woda w Morzu Południowym ma 28 stopni, w Lagunie Bali 31 stopni Celsjusza. Zjeżdżalnie wodne znajdujące się na 25 metrowej wieży, wioska tropikalna, sztuczna rzeka, podziemne zjeżdżalnie wodne i jacuzzi gwarantują niezapomniane przeżycia. Piasek, drzewa i palmy okalające brzeg graniczące z lasem tropikalnym i wodospadami sprawiają, że można tam poczuć się jak w prawdziwej amazońskiej dżungli.

Drugi dzień naszej wycieczki to Berlin stolica Niemiec. Najważniejsze miejsca z naszego spaceru po Berlinie to Brama Brandenburska, Plac Aleksandra, Katedra Berlińska, Katedra św. Jadwigi, Fontanna Neptuna i Reichstag-siedziba niemieckiego parlamentu. Dzieci bawiły się wspaniale pod opieką opiekunów: Reginy Wilczek, Katarzyny Lenort, Eweliny Malcharczyk i Anny Bugała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

III Targi Edukacyjne

Drodzy Rodzice i przyszli absolwenci Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych!

Wzorem ubiegłych lat serdecznie zapraszamy na III Targi Edukacyjne do budynku naszej szkoły, które odbędą się 16 maja o godz.17.00.

Na targach będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami szkół, uczniami i nauczycielami.

Dyrektor szkoły pan Jacek Pierzchała i organizator pedagog Dorota Olbrich