Targi Edukacyjne

Drogi przyszły Absolwencie szkoły! Drodzy Rodzice!

Wybrałeś już przyszłą szkołę? Masz pomysł? Gdzie najlepiej powinno się kształcić Państwa dziecko?

W rozwiązaniu wątpliwości pomoże Wam spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych.

 

19 marca 2018r. o godz. 17.00 w budynku naszej szkoły, odbędą się po raz drugi Targi Edukacyjne z udziałem przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych w Raciborzu, przedstawicieli Cechu Rzemiosł, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Na spotkaniu będą prezentacje multimedialne szkół, spotkania i rozmowy z przedstawicielami szkół w tym z uczniami, nauczycielami i dyrekcją, możliwość doinformowania się na temat uzyskania praktyki w nauce zawodu.

Plan spotkania:

  • od 17.00 do 17.30: indywidualne zwiedzanie stanowisk przez uczniów i rodziców
  • 30 spotkania uczniów i rodziców w wybranej szkole/ klasie i prezentacja szkoły

Drodzy Rodzice oraz Absolwenci!

Zapraszamy Was do udziału w naszym przedsięwzięciu, aby wybór szkoły czy zawodu był zaplanowanym i przemyślanym procesem.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja szkoły, pedagog i wychowawcy

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

 

Dnia 23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W związku z tym uczniowie klas II i III gimnazjum brali udział w zajęciach psychoedukacyjnych na temat depresji. Mieli możliwość otrzymania wielu cennych informacji na temat tej choroby – jej przyczyn, objawów i możliwości leczenia. Uświadomili sobie jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne i proszenie o pomoc w obliczu trudnych sytuacji.

Koordynatorem akcji był psycholog szkolny Anna Łyczko.

WYWIADÓWKA

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie.

Nie będzie spotkania z wychowawcą klasy IVc – Panią Ewelną Malcharczyk, gdyż będzie w tym czasie na szkoleniu.

Świat młodych badaczy.

20 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze w ramach ogólnopolskiego projektu Świat Młodych Badaczy.

To autorski projekt edukacyjny firmy Henkel kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Jego celem jest pobudzanie wśród najmłodszych ciekawości świata i mechanizmów jego funkcjonowania i skierowanie ich zainteresowania w kierunku świata nauki. Projekt realizowany jest w formie 90-minutowych interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów. Dzieci – pod okiem wykwalifikowanych edukatorów – przeprowadzają proste eksperymenty badawcze. Są zachęcane do zadawania pytań, wysuwania hipotez, samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Taka forma zajęć uczy samodzielnego myślenia, kieruje zainteresowanie dzieci w kierunku przedmiotów ścisłych i ma szanse obudzić w dzieciach prawdziwą fascynację światem nauki. Dzieci  klas czwartych uczestniczyły z dużym zaangażowaniem w tych zajęciach. Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

Zimowy wyjazd na narty z czeskimi kolegami

film 1

film 2

W ramach projektu POLSKO – CZESKA RECEPTA NA NUDĘ uczniowie klasy IV wyruszyli wraz z kolegami ze szkoły w Krawarzu na pięciodniowy wyjazd na narty.