100. rocznica odzyskania niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasze państwo w szkole odbył się konkurs na prezentację multimedialną nt. bohatera walk o wolną Polskę. Wyłoniono dwóch laureatów, którym gratulujemy. Oto oni:
Bianka Koterba, uczennica klasy II a Gimnazjum za prezentację nt. Emilii Plater i Kacper Florian, uczeń klasy VII b SP za prezentację nt. Franciszka Rochebrune. Ponadto informujemy, że w maju odbędzie się konkurs wiedzy
nt. okoliczności odzyskania niepodległości oraz wybitnych Polaków tego okresu. Wymaganą literaturę posiada organizator konkursu p. Łukasz Kąś, który przyjmuje również zgłoszenia. Zapraszamy!

Zobacz wyróżnione prezentacje:

Emilia Plater

Franciszek Rochebrune

 

Wiosenny Festiwal Młodych Talentów

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie uczestniczyli w konkursie w różnych konkurencjach: recytacja, układy taneczne, śpiew, naśladowanie wykonawców muzycznych, pokaz mody. Jury tworzyli przedstawiciele poszczególnych klas pod przewodnictwem pani Anny Łyczko. Każdy występ oceniany był w skali 1-3. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo  klasa VI b (Mateusz Jegliczka, Dawid Gorczowski, Kacper Komorek, Dominik Kordula, Patryk Waniek, Kevin Wieder)  – pokaz mody wiejskiej;

Marta Koloch– występ akrobatyczny;

II miejsce- układ taneczny w wykonaniu dziewcząt z klasy IVa  (Patrycja Chmielewska, Laura Franiczek, Julia Gorczowska, Marta Koloch, Urszula Kowalska, Jessica Mludek, Martyna Nielipińska, Julia Sapa, Roksana Stępowska);

III miejsce ex aequo  Anna Weiner – gra na skrzypcach i klasa Va– naśladowanie utworu „ Miłość w Zakopanem”;

Wyróżnienie otrzymał Jakub Weiner  za recytację w gwarze śląskiej utworu „ Pan Hilary”.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za przygotowanie występów i wspólną zabawę. Festiwal zorganizował Samorząd Uczniowski.

 

Dzień Otwartych Drzwi Raciborskich Szkół

22 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w dniach otwartych – inicjatywie przygotowanej przez szkoły ponadgimnazjalne w Raciborzu, a więc I LO, II LO, ZSE, ZSZ oraz ZSM. Była to świetna okazja, aby poznać ich ofertę edukacyjną, poczuć atmosferę tam panującą, porozmawiać z uczniami i ich nauczycielami.  Koordynatorem naszego wyjazdu jak co roku była Pani Dorota Olbrich.

Targi Edukacyjne

19 marca odbyły się w naszej szkole targi edukacyjne, podczas których nasi uczniowie mogli zapoznać  się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z powiatu raciborskiego oraz z Głubczyc. W targach uczestniczyły takie szkoły jak: Gastronomik, Budowlanka, Ekonomik, Mechanik, I LO, II LO, Szkoła Rolnicza z Głubczyc, Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Raciborza, Oddział Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A. i Cech Rzemiosł Różnych.

Każda ze szkół przygotowała atrakcyjne, wspomagane komputerowo stoiska promocyjne. Zwiedzanie stoisk było świetną okazją do indywidualnych rozmów z przedstawicielami wybranych szkół, a także do pobrania folderów. Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych zaprezentowali bogatą ofertę praktyk zawodowych.

Pomysłodawcą i koordynatorem tej niezwykle udanej akcji, która już na trwale weszła do kalendarza naszej szkoły jest pani Dorota Olbrich – pedagog szkolny.

Katarzyna Flegel Laureatką z Chemii

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIa, Katarzyna Flegel uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, tym samym będzie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów przyrodniczych. Do konkursu Kasię przygotowała pani Anna Kucharczyk.

Kasia jest już laureatką Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego i Historii.

Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Sukces Julki Gawron

Julka Gawron z trzeciej klasy gimnazjum została finalistką Wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z Geografii.

W finale zmagała się z zadaniami z geografii Polski. Julka przygotowywała się do konkursu pod opieką  pani Lucyny Szelewskiej.

Gratulujemy sukcesu!!!

Kolejny wielki sukces Katarzyny Flegel

Katarzyna Flegel – uczennica Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. W finale Kasia osiągnęła świetny wynik punktowy. Zdobyła 57 punktów z 60 możliwych do uzyskania. Oznacza to, że jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego  z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz, że ma możliwość wyboru dowolnej szkoły średniej, z pierwszych miejsc list rekrutacyjnych. Warto nadmienić również, że Kasia jest już laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Kasia została przygotowana przez naszego nauczyciela historii – dr Łukasza Kąsia.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy wielu kolejnych w następnych latach.

Z językiem obcym w przyszłość

12 marca uczennice klasy 3A gimnazjum Julia Gawron, Marta Steuer, Natalia Czekała, Paulina Grabowska oraz Sandra Poznańska wzięły udział w drugim etapie konkursu z języka angielskiego „Z językiem obcym w przyszłość” organizowanego przez Technikum TEB Edukacja w Raciborzu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zbliżonego formą do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami konkursowymi. Julia Gawron zajęła II miejsce, a Natalia Czekała IV miejsce.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Flaga na maszt medal jest nasz

ZOBACZ WYSTĘP

6 marca  w Szkole Podstawowej w Krzanowicach odbyły się przesłuchania konkursowe do „I Powiatowego Festiwalu Piosenki Turystycznej, Harcerskiej i Patriotycznej”.

Festiwalowi patronowali: Poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz, Starosta Raciborski Ryszard Winiarski, Burmistrz Gminy Krzanowice Andrzej Strzedula. W eliminacjach wzięło udział 72 wykonawców. Naszą szkołę reprezentował duet Julia Mielnik i Justyna Chory. Jury w składzie Teresa Mandrysz, Alicja Ploch- Burda i Agnieszka Busuleanu- Jaksik zaprosiło do wielkiego finału 19 wokalistów. Uczennice pietrowickiej szkoły w kategorii „Duety, tercety, zespoły” zajęły I MIEJSCE.

Julce i Justynie serdecznie gratulujemy!!!