Zimowy wypoczynek w szkole

Opiekunowie samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich wraz z uczniami, zorganizowali ferie zimowe w szkole, które trwały w dniach od 15.02.2016 do 19.02.2016. Czytaj dalej Zimowy wypoczynek w szkole

Konkurs plastyczny

Dzięki staraniom radnego powiatowego Pana Szymona Bolika mamy możliwość wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wyjazd zorganizowany jest przez Pana Bolesława Piechę europosła do Parlamentu Europejskiego. Aby uczestniczyć w takim wydarzeniu należy wykonać pracę plastyczną o tematyce europejskiej. Regulamin zamieszczony jest poniżej.

Regulamin konkursu

Turnieju piłki nożnej w Kornowacu

Dnia 28.01.2016 roku chłopcy z gimnazjum brali udział w turnieju piłki nożnej w Kornowacu.Byli to: Olek Modła, Patryk Tyrała, Michał Krutki, Dawid Migus, Rafał Brzeza, Patryk Komorek oraz Paweł Kocjan. Naszym opiekunem był pan Robert Antczak. W turnieju brało udział sześć zespołów, które rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. W pierszej grupie znalazły się drużyny z Krzanowic, Nędzy oraz Pietrowic Wlk. a w drugiej zespoły z Szonowic, Chałupkek oraz Kornowaca. W swoim pierwszym meczu drużyna z Pietrowic wygrała z zespołem z Krzanowic 2:1, a w drugim spotkaniu zremisowała z Nędzą 4:4. Tym sposobem wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca, co gwarantowało nam wystep w finale. Tam czekała na nas drużyna z Szonowic. Po bardzo emocjonującym meczu udało nam się ich pokonać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Jesteśmy dumni z naszych chłopaków, którzy po raz kolejny pokazali na co ich tak naprawdę stać.

druzynaKornowa

Ostateczne wyniki:

I miejsce – Pietrowice Wielkie

II miejsce – Szonowice

III miejsce – Krzanowice

IV miejsce – Chałupki

V miejsce – Kornowac

VI miejsce – Nędza

 

Wspólne kolędowanie w Domu Pomocy „Promyk”

Uczniowie samorządu uczniowskiego naszej Szkoły złożyli gościnną wizytę w Domu Pomocy „Promyk” w Pietrowicach Wielkich. Przy świecach, słodkim poczęstunku i akompaniamencie wraz z podopiecznymi wspólnie śpiewali kolędy. Miłą niespodzianką było wręczenie laurek dla Babci i Dziadka, które własnoręcznie zrobili uczniowie.

„Książki naszych marzeń”

Uczniowie naszej szkoły mogą już cieszyć się z książek zakupionych w ramach realizacji ministerialnego projektu skierowanego do szkół podstawowych „Książki naszych marzeń”. Jego zadaniem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Książki zakupiono na podstawie propozycji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz po konsultacjach z Biblioteką Publiczną w Pietrowicach Wielkich.

Program „Książki naszych marzeń” poprzedził Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który w latach 2016-2020 będzie realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza szkoła również złożyła wniosek do tego programu i spróbujemy pozyskać fundusze na zakup kolejnych książek do szkolnej biblioteki.

Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej, gdyż nowo zakupione książki już oczekują na spragnionych wrażeń czytelników.

Przedstawienie „Christmas Carol” w języku angielskim

1 i 2 lutego 2016r. odbyła się seria przedstawień w języku angielskim pt. „Christmas Carol”
Aktorami i głównymi postaciami byli uczniowie klas językowych, klasy IIIA i IA w składzie: Patryk Grzegorczyk, Michał Krutki, Sabina Labud, Teresa Kusz, Robert Marcol, Nikolina Posmyk, Aleksander Kampik, Sniehotta Dorota, Nikol Bronka, Katarzyna Flegel, Jakub Broda, Julia Różycka, Magdalena Zając, Paulina Grabowska oraz Julia Gawron. Przedstawienie kierowane było do wszystkich uczniów i przedszkolaków naszej gminy dlatego odwiedzili Nas przedszkolacy z Przedszkola w Pietrowicach Wielkich oraz Cyprzanowie. Na widowni zasiadła również cała społeczność Naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za wielkie brawa i liczną publikę.

Anna Przysiężniuk

 

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów Gimnazjum

Dnia 28 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów. Uczniowie musieli zaprezentować po jednym utworze Adama Mickiewicza i Josepha von Eichendorffa. Komisja przyznała następujące miejsca:

  • I- Agnieszka Połobiatko, kl. III B
  • II- Jakub Broda, kl. I A
  • III- Mateusz Błachut, kl. II A
  • wyróżnienie – Dorota Sniehotta, kl. III A

Laureaci zaprezentują swoje możliwości na Powiatowym Konkursie Recytatorskim.