Informacja COVID-19

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice 

Informuję, że zdalne nauczanie kończy się z dniem 26.11.2021. Od najbliższego poniedziałku tj. 29.11.2021 lekcję będą prowadzone w trybie stacjonarnym.

Pozdrawiam

Jacek Pierzchała

„Szkoła do hymnu” – wielki finał inicjatywy MEiN!

W prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych. Do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” zgłosiło się ponad 260 placówek z całego świata. Dziękujemy!

WYWIADÓWKA

Serdecznie zapraszamy rodziców klas I-VIII  na wywiadówkę on-line, która odbędzie się  w poniedziałek 29 listopada 2021 r. 

o godzinie 17.00   klasy I-III

o godzinie 17.30 klasy IV-VIII

Spotkanie  z wychowawcami odbędzie się na platformie TEAMS.

Z pozostałymi nauczycielami też można porozmawiać, używając opcji czat.

Prosimy Państwa o logowanie się za pomocą kont swoich dzieci.

Na wywiadówkę można dołączyć bezpośrednio z aplikacji Teams zainstalowanej na telefonie lub z pomocą komputera.

Instrukcja logowania za pomocą przeglądarki internetowej

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Drodzy uczniowie!

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich przyjemnych emocji.

 Bycie miłym, życzliwym dla innych, okazywanie dobra ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

 W tym roku nie możemy tego dnia spędzić wspólnie w szkole, dlatego zachęcamy Was, aby każdy z Was wysłał miłą, życzliwą wiadomość do swojego kolegi, koleżanki.

 Dzielmy się życzliwością! 🙂

Informacja COVID-19

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice 

Informuję, że zdalne nauczanie jest przedłużone do 26.11.2021 r. Zdalne dotyczy klas: Ia, IIIa, IIIb, IVa, IVb, Va, Vb, VIIa, VIIb, VIIc, VII d, VIIIa, VIIIb, VIIIc, VIIId. Wszystkie problemy techniczne proszę zgłaszać do szkoły.

Będziemy się starali uzupełniać plan lekcjami w miarę naszych organizacyjnych możliwości. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Jacek Pierzchała

Informacja COVID-19

 

W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego informuję, że klasy od IV – VIII   przechodzą w tryb pracy zdalnej od dnia

15.11.2021 – 19. 11. 2021r. 

oraz klasy 3a i 3b przechodzą w tryb pracy zdalnej od dnia 

16.11.2021 – 19.11.2021r.

Jacek Pierzchała

 

Wycieczka do Stolicy Polskiej Piosenki

29 października uczniowie klasy VII a i VII b wzięli udział w wycieczce do Opola. Mieli oni okazję zwiedzić Ogród Zoologiczny, Wzgórze Uniwersyteckie, na którym umieszczone są współczesne rzeźby artystów polskich oraz niepowtarzalne Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Jest to muzeum multimedialne. Uczniowie w atrakcyjny, nowoczesny sposób poznali historię polskiej piosenki. Każdy zwiedzający otrzymał audioprzewodnik i słuchawki, mógł wysłuchać wybraną przez siebie piosenkę, mógł w budkach nagraniowych zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać do siebie na pamiątkę oraz wirtualnie przebrać się w kostiumy gwiazd.

Święto Szkoły

Święto Szkoły w naszej szkole przypada 7 listopada, w dniu urodzin Marii Skłodowskiej – Curie. Z tej okazji uczniowie mieli okazję poznać biografię i osiągnięcia naszej niezwykłej patronki. Obejrzeli prezentację multimedialną i wystawę poświęconą Marii Skłodowskiej – Curie, młodsi uczniowie obejrzeli film „Byli sobie wynalazcy – M. Skłodowska – Curie”. Odbył się również szkolny konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie.

Oto wyniki konkursu:

W klasach IV –V

I miejsce Maja Reichel kl. IV a

II miejsce exaequo Weronika Staniek kl. IV a i Marta Songin kl. IV a

III miejsce Ewelina Achtelik kl. V a

W klasach VII – VIII

I miejsce Sara Knura kl. VII b

II miejsce Jakub Weiner kl. VII b

III miejsce Nikola Biedka kl. VII b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Życzenia dla Polski

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego, grupa uczniów klas ósmych zrealizowała warsztaty plastyczne dla klas I – III. Polegały one na wykonaniu kartki z życzeniami dla naszego kraju. W efekcie powstało mnóstwo bardzo  ciekawych i wartościowych prac. Nagrodą dla naszych najmłodszych uczniów była możliwość pomalowania sobie twarzy w barwy narodowe. Pomysł ten wywołał ogromną radość pośród uczestników zajęć. Akcję możemy uznać za naprawdę udaną. Dziękujemy wszystkim  za zaangażowanie.

Jestem odpowiedzialny!

Kolejny raz odbyło się spotkanie w naszej szkole uczniów klas siódmych z przedstawicielem prewencji w osobie pana Łukasza Gardasa, sierżanta sztabowego z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

W trakcie spotkania z uczniami zostały przedstawione istotne akty prawne, pojęcia związane z nieletnimi i małoletnimi, czynami karalnymi, demoralizacją, środkami wychowawczymi i poprawczymi stosowanymi przez sąd dla nieletnich oraz uprawnienia policji względem małoletnich. Uczniowie mieli możliwość zadania pytań.

Spotkanie to miało na celu zapobieganie występowania zachowania niezgodnego z przyjętymi zasadami i obowiązującymi aktami prawnymi.

Pedagog szkolny, Dorota Olbrich.