Dwa tygodnie z piłką ręczną

W dniach 16.04.2024, 18.04.2024, 23.04.2024, 24.04.2024 odbywały się zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców klas 4-6 i 7-8 na poziomie 1/4 Finału Wojewódzkiego. Szkoła z Pietrowic Wielkich uzyskała doskonałe wyniki we wszystkich czterech kategoriach.
Wyniki dziewcząt:

 • 1 miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) awans do 1/2 Finału Wojewódzkiego
 • 1 miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) awans do 1/2 Finału Wojewódzkiego

Wyniki chłopców:

 • 3 miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy 4-6)
 • 2 miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8)

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klasy VII b wraz z opiekunami panią Lucyną Flegel, Haliną Maślanką  udali się 22 kwietnia pociągiem na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

W stolicy mieliśmy okazję poczuć się, jak warszawiacy. Jeździliśmy metrem, tramwajem i miejskim autobusem. Pierwszego dnia, spacerując Krakowskim Przedmieściem, zwiedziliśmy, m.in.: Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, pomnik Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Następnego dnia wiele wrażeń dostarczyła nam wizyta w Centrum Nauki Kopernik, zwiedziliśmy również  Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Późnym popołudniem udaliśmy się na Powązki. Ostatni dzień wycieczki był wyjątkowy, ponieważ po wizycie na Stadionie Narodowym udaliśmy się do budynków Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zwiedzania Senatu mieliśmy okazję na żywo zobaczyć obecnie urzędujących posłów i senatorów znanych z telewizji, np. byłego premiera Mateusza Morawieckiego.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji w późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do domów.

 

Sukces naszych uczniów w konkursie ekonomicznym

Nasza reprezentacja przyszłych przedsiębiorców z klasy 7c w składzie: Mariusz Dyrszlag, Piotr Jędorowicz i Wojciech Florian zdobyła II miejsce w XII POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY EKONOMICZNEJ   „Przedsiębiorca na europejskim rynku towarów i usług” organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

GRATULUJEMY !!!

Moje zdrowie, moje prawo

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W 2024 roku jego hasłem przewodnim jest slogan „Moje zdrowie, moje prawo”, czyli #MyHealthMyRight. Przesłanie to jest wyjątkowo wymowne, gdyż poprzez liczne konflikty zbrojne, pandemie i kataklizmy podstawowe prawa zdrowotne niezliczonych osób na świecie stają się coraz bardziej zagrożone. Tegoroczny temat przewodni został więc wybrany, aby bronić prawa dostępu każdego człowieka do usług zdrowotnych, edukacji w zakresie zdrowia, a także dostępu do wody pitnej, czystego powietrza, czy jakościowej żywności. Światowy Dzień Zdrowia to też dobry moment, aby o zdrowiu porozmawiać, zwolnić na chwilę i zadbać o siebie. Zdrowie to nie tylko stan braku choroby, to także harmonijne i zbalansowane funkcjonowanie w każdej sferze życia. Cytując słowa przypisywane Platonowi: „Żadna część nie będzie zdrowa, dopóki całość nie będzie zdrowa”. To prawda, że nasze ciało, umysł i emocje są ze sobą połączone. Odpowiednie odżywianie, dobry sen, relacje międzyludzkie i zdrowie psychiczne to tylko niektóre z aspektów, które wpływają na nasze ogólne zdrowie. Na zdrowie najlepiej patrzeć holistycznie – aby cieszyć się nim na co dzień, warto zadbać o wszystkie sfery życia jednocześnie.
11 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas starszych czyli VI- VIII, na których to przedstawiciele Raciborskiego Sanepidu od edukacji spotkali się z młodzieżą. Przybliżyli oraz utrwalili tematykę używek typu narkotyki w tym dopalacze, alkohol, papierosy / e -papierosy i energy drinki.

 

Dzień czekolady

Dzień Czekolady świętowaliśmy 12 kwietnia.
Czekolada to jeden z najbardziej uwielbianych smakołyków na całym świecie, dlatego obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. To doskonała okazja, aby podzielić się miłością do czekolady i odkryć fascynujące fakty na temat tego niezwykłego produktu. To dzień, w którym bez względu na dietę czy zdrowy styl życia można pozwolić sobie na parę kostek, a może i całą tabliczkę ulubionej czekolady, która na pewno poprawi nam samopoczucie!

Konkurs recytatorski

 

9 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 recytatorów z klas 4-7. Uczniowie prezentowali utwór poetycki oraz fragment prozy.
Wyniki konkursu recytatorskiego :

kl. VI – V

 1. miejsce: Michalina Szulc
 2. miejsce: Maja Plewik
 3. miejsce: Estera Koterba
  wyróżnienie: Wiktoria Achtelik, Oliwia Holeczek

kl. VI – VII

 1. miejsce: Wojciech Florian
 2. miejsce: Ewelina Achtelik
 3. miejsce: Maja Borkowska

Wszystkim uczniom, którzy recytowali wiersze, serdecznie dziękujemy, zwycięzcom
gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.