Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Szanowni Absolwenci, Uprzejmie informujemy, że zaświadczenia oraz informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty możecie odbierać w szkole w dniu 6 lipca 2023 r. w godz. 11.30– 13.00.

Ogłoszenie wyników w systemie SIOEO i ZIU będą dostępne od 10.00 w dniu 3 lipca 2023r.  Loginy i hasła otrzymaliście wraz ze świadectwem.

Jeżeli uczeń i opiekun nie są w stanie osobiście odebrać zaświadczenia np. z powodu wyjazdu wakacyjnego, prosimy upoważnić kogoś do odbioru ww. zaświadczenia.

Wzór upoważnienia

W Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

20 czerwca nasi uczniowie odwiedzili Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, które znajduje się na terenie nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego ,,Wujek” w Katowicach. Jest tu muzeum poświęcone pacyfikacji kopalni, która miała miejsce 16 grudnia 1981 roku po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. W trakcie brutalnej akcji ZOMO zostało zmordowanych 9 strajkujących górników. Warto dodać, że naszą grupę oprowadzali po obiekcie świadkowie tych wydarzeń, którzy w tamtym czasie pracowali w kopalni jako górnicy. Wśród nich był legendarny przywódca komitetu strajkowego w ,,Wujku”, Stanisław Płatek, który w trakcie zbrojnej pacyfikacji został postrzelony w rękę.

Festiwal Nauki 2023

19 czerwca odbył się szkolny Festiwal Nauki. W ramach festiwalu zorganizowano pokazy doświadczeń z chemii, fizyki i biologii.  Podczas festiwalowego dnia działało również szkolne kino, które zapraszało na projekcję filmu Zemsta w opracowaniu uczniów klasy 8a. Myślą przewodnią festiwalu była kinematografia i jej korzenie, a także aspekty techniczne związane z powstawaniem filmu. Odbyły się prezentacje dotyczące historii kina. Tradycyjnie w dniu festiwalu przedstawiono zasady udzielania pierwszej pomocy. Festiwal zakończyło spotkanie z policjantem.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Zemsta  w wykonaniu uczniów klasy 8a

Więcej zdjęć – fotogaleria  

XIII Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej

Pięcioro uczniów naszej szkoły: Wiktoria Achtelik, Estera Koterba, Ewelina Achtelik, Anna Stiebler, Jakub Weiner wzięło udział w XIII Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej w kategorii recytacja. Uroczyste wręczenie nagród laureatom Festiwalu odbyło się 7 czerwca 2023 roku w sali  widowiskowej w Raciborskim Centrum Kultury. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Jakub Weiner, który zajął III miejsce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Festiwalu, a Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Nasi sportowcy znowu na podium


Pan Robert Antczak zajął I miejce z czasem 17:16 w biegu na 5 km, który odbył się 17 czerwca w Głogówku. W tych samych zawodach Krzysztof Staniek uczeń klasy 2a zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy.

Film klasy VIIIA Zemsta „Bez kina nie ma steama”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu pt. Zemsta przygotowanego w ramach projektu English Teaching oraz działania

„Bez kina nie ma steama”

Link do filmu tutaj: ZEMSTA

Kolejne sukcesy Mateusza Marcinka

 

Mateusz Marcinek został zwycięzcą V Powiatowego Konkursu Chemiczno-Fizycznego „MOLEKUŁA”, który odbył się 2 czerwca w II LO w Raciborzu.

Zajął również III miejsce w V Powiatowym konkursie Matematycznym „SZÓSTKA W ROZUMIE”, nad którym patronat objął Starosta Raciborski.

Serdecznie gratulujemy !!!