Dzień Matki w naszej szkole

Dnia 28 maja uczniowie klasy IA oraz IIIA i IIIB świętowali Dzień Matki. Na spotkanie z uczniami przybyły zaproszone Mamusie. Były wiersze, piosenki i tańce. Wszyscy miło spędzili majowe popołudnie.

Uratuj Życie

18 i 25 maja Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Rozwoju” i Stowarzyszenie „Rowerowy Cyprzanów zorganizowały akcję „Uratuj Życie”.

Podczas dwudniowej imprezy cykliści z „Rowerowego Cyprzanowa” przeprowadzili warsztaty dotyczące bezpiecznego poruszania się rowerem. Miejscem pierwszego dnia  warsztatów była pietrowicka szkoła, która gościła także uczniów z Sudic.
W trakcie spotkania przeprowadzono zajęcia z przepisów ruchu drogowego i z udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się także praktyczne ćwiczenia doskonalące technikę jazdy na rowerze.

W drugim dniu akcji „Uratuj Życie” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich udali się na  rowerach do szkoły w Sudicach, gdzie uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z przepisami odnośnie bezpiecznego poruszana się rowerem obowiązującymi w Polsce i Czechach. Przeprowadzono także warsztaty dotyczące technicznych aspektów budowy rowerów i praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Młodzi rowerzyści z Pietrowic i Sudic mogli także doskonalić swoje umiejętności w jeździe na rowerze na przygotowanym torze przeszkód.

Więcej zdjęć

 

Konkurs na recenzję rozstrzygnięty

18 maja odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom bibliotecznego konkursu na recenzję ulubionej książki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.

Spośród napisanych prac wyłoniono zwycięzców:

I miejsce      Karolina Kubik kl. Vb

II miejsce     Szymon Maćko kl. IIA

III miejsce    Julia Niżborska kl. IVc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich !!!

A oto zwycięska recenzja , której autorką jest Karolina Kubik.

Czytaj dalej Konkurs na recenzję rozstrzygnięty

Wyjazd klas III na Górę Świętej Anny

Klasy trzecie  23 maja 2018r.  wraz z księdzem proboszczem udały się na pielgrzymkę na Górę Świetej Anny oraz do Kamienia Śląskiego do Sanktuarium św. Jacka.

Z wizytą w teatrze

Dnia 27.04.2018 klasy drugie i trzecie gimnazjum obejrzały komedię Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl w reżyserii Kolumbijczyka Giovanniego Castellanosa przypadł do gustu młodym odbiorcom, zapewne przyczyniły się do tego rewelacyjnie odegrane role przez aktorów opolskiego teatru.

Warto dodać, że jedną z głównych ról zagrała aktorka Teatru Powszechnego z Warszawy Joanna Osyda, której popularność przyniosły takie seriale jak „M jak miłość” , „Majka” czy „Czas honoru”.

Trzydniowa wycieczka do Lublina, Zamościa i Sandomierza

W dniach 16-18 maja uczniowie naszego gimnazjum udali się na Lubelszczyznę i Roztocze. Naszym celem pierwszego dnia był Lublin i jego zabytki m .in. Zamek Lubelski oraz Stare Miasto, zwłaszcza kamieniczki staromiejskie. Następnego dnia dotarliśmy do Zamościa, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniały renesansowy rynek z ratuszem na czele. Wspięliśmy się na okazałem mury obronne, by następnie dotrzeć do rotundy, a więc miejsca polskiej martyrologii z czasów II wojny światowej.  W ostatnim dniu wycieczki skierowaliśmy się do Sandomierza – miasta Wincentego Kadłubka, Jana Długosz, a od niedawne także niemniej znanego ojca Mateusza. Tam przeszliśmy słynnym Uchem Igielnym oraz spacerowaliśmy wąwozem Królowej Jadwigi. Na sandomierskim rynku mogliśmy podziwiać okazały renesansowy ratusz. Ponieważ wszystkie trzy miasta położone są na wschodzie Polski w ich historię wpisane zostały dzieje Żydów, Ormian, a nawet Greków. Ich dziedzictwo, często tragiczne losy przybliżył nam nasz przewodnik – Pan Edward Wieczorek. Warto dodać, że kilkoro naszych uczniów przygotowało ciekawe wystąpienia nt. wybranych obiektów na trasie naszej wycieczki, które następnie prezentowane były całej grupie. W podsumowaniu można z całą mocą stwierdzić, że była to bardzo rozwijająca wycieczka.

Zobacz więcej zdjęć

Sukces piosenkarek z klasy III

Uczennice klasy IIIb Maja Mielnik i Ania Stiebler zajęły I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej.

Młodym i utalentowanym piosenkarkom serdecznie gratulujemy!

Pietrowicka Szkoła piłką ręczną stoi

Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Pietrowicach Wielkich w tym roku osiągnęli duże sukcesy w szkolnych zawodach piłki ręcznej. Chłopcy z klas Gimnazjalnych oraz siódmych klas Szkoły Podstawowej wygrali kolejno zawody powiatowe, rejonowe, a w półfinale wojewódzkim organizowanym w Bystrej zajęli II miejsce-najwyższe w dotychczasowej historii szkoły. Ich młodsi koledzy zakończyli swoje zmagania o szczebel niżej, na finale rejonowym organizowanym w Kuźni Raciborskiej zajmując II miejsce. Natomiast dziewczęta z klas Gimnazjalnych wraz z klasami siódmymi Szkoły Podstawowej oraz ich młodsze koleżanki z klas szóstych i piątych, po wygraniu kolejno zawodów powiatowych oraz rejonowych, podobnie jak ich koledzy ukończyły zmagania na półfinałach wojewódzkich odbywających się w Żorach zajmując tam dwa III miejsca. Należy podkreślić, że trzy z czterech zespołów pietrowickiej szkoły ukończyły swoje zmagania na półfinałach Województwa Śląskiego, zajmując tam czołowe lokaty, co biorąc pod uwagę wielkość szkoły, która liczy około 400 dzieci jest niewątpliwie dużym sportowym sukcesem uczniów jak i nauczycieli tejże placówki. Czytaj dalej Pietrowicka Szkoła piłką ręczną stoi