Organizacja nauki w szkole po feriach

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wszystkie klasy zaczynają lekcje od godz. 8.00.

– klasy II a, III a, III b – wchodzą i wychodzą  głównym wejściem do szkoły,

– klasy I a, II b – wchodzą i wychodzą wejściem od strony boiska.

Uczniowie klas Ia i IIa przebierają się przy swoich szafkach szkolnych.  Pozostałe klasy przebierają się w oznaczonych salach lekcyjnych.

Zajęcia będą się odbywać w następujących salach:

parter – sala 7 – kl.IIIb

I piętro – sala11 – kl. IIb

I piętro – sala 16 – kl. IIIa

II piętro – sala 21 – kl. I

II piętro – sala 24 – kl. IIa

Uczniowie danej klasy odbywają wszystkie zajęcia w jednej sali lekcyjnej  z wyłączeniem zajęć wychowania fizycznego oraz informatyki.

Szczegółowe informacje dotyczące nauki i pobytu dzieci w szkole od 18 stycznia znajdują się TUTAJ.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, nadal będą się uczyć zdalnie z wykorzystaniem aplikacji TEAMS.

Festiwal Perspektyw Online

9 i 10 grudnia  ósmoklasiści z naszej szkoły wzięli udział  w VI edycji Festiwalu Perspektyw pod tytułem „InspiratON – czas na zawodowców”. W tym roku Festiwal Perspektyw, który jest częścią projektu Nowin pn. InspiratON – Czas na Zawodowców odbył się w formie online.

Głównym celem było wsparcie uczniów kończących szkołę podstawową w wyborze zawodu oraz specjalności odpowiadających ich zainteresowaniom, a także potrzebom współczesnego rynku pracy. W trakcie prezentacji mogli się przekonać o zaletach kształcenia technicznego i zawodowego – zapoznać z ofertą  szkół ponadpodstawowych, poznać warunki, w jakich kształci się tam przyszłych „zawodowców”, a także dowiedzieć się, na jaką pracę można liczyć po ukończeniu konkretnych kierunków.

W czasie Festiwalu odbywał się konkurs „Jak zostać zawodowcem?” W trakcie konkursu uczniowie logowali się na internetową platformę kahout.it. Liczyła się zarówno liczba, jak i prędkość udzielenia poprawnych odpowiedzi. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce, za które otrzymali bon o wartości 1500 zł, natomiast nagrodę indywidualną przyznano uczennicy klasy VIII A – Karolinie Cieśli.