Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 26 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Najwyższe miejsca zajęli:

W szkole podstawowej

I miejsce Martyna Wittek kl. VIa

II miejsce Kinga Kurka kl. Va

III miejsce Piotr Koszela kl. VIb

W gimnazjum

I miejsce Krzysztof Żerebecki kl. IIa

II miejsce Katarzyna Flegel kl. Ia

III miejsce Julia Gawron kl. Ia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom gratulujemy.

 

SZLACHETNA PACZKA 2015

1

Picture 1 of 7

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W związku z organizowaną w szkole akcją Szlachetna Paczka zwracamy się z prośbą o przeznaczenie na ten cel kwoty 5 zł. Chcielibyśmy sprostać wszystkim oczekiwaniom wybranej przez nas Rodziny i w miarę możliwości zakupić dla nich nowe , potrzebne rzeczy. Korzystając z doświadczeń osób uczestniczących w tej akcji, wiemy, że jest to sprawdzony sposób na efektywną pomoc. W związku z tym w dniach od 30.11.- 3.12.2015 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego będą zbierali w klasach datki. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc. Wszelkie inne dary nadal mile widziane.

Dyrekcja szkoły oraz odpowiedzialni za akcję nauczyciele,
Anna Przysiężniuk, Urszula Florian

Opis rodziny, proszę kliknąć READ MORE

Czytaj dalej SZLACHETNA PACZKA 2015

II miejsce naszych gimnazjalistów w IX Międzynarodowym Konkursie Gwary Laskiej w Krzanowicach

Zespół w składzie: Katarzyna Flegel, Marcel Cygler, Patryk Grzegorczyk, Aleksander Kampik, Michał Krutki zajął II miejsce w kategorii gimnazjów. Uczniowie pod kierunkiem pani Urszuli Florian przygotowali scenkę pt.” Petrowscy muzykanci” przedstawiającą dzieje wiejskich kapel, które umilały czas mieszkańcom Pietrowic Wielkich w XX wieku. Informacje te zebrał i udostępnił pan Brunon Stojer. Uczniowie wypowiadali się w gwarze morawskiej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM ORAZ OPIEKUNOWI, PANI URSZULI FLORIAN!

Dopalacze – bądźmy czujni!

17 listopada miały miejsce warsztaty profilaktyczne dla uczniów gimnazjum, nauczycieli i rodziców na temat dopalaczy. Zajęcia przeprowadziła pani psycholog Magdalena Adamczyk z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.
Młodzież otrzymała przydatne informacje nt. szeroko pojętego problemu uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Zajęcia przeprowadzone były metodą aktywną poprzez pracę w grupach i indywidualną, wyciąganie wniosków oraz odgrywanie scenek. Ciekawym doświadczeniem było ćwiczenie z okularami –symulatorami. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak trudno poruszać się osobie po zażyciu dopalaczy.
Nauczyciele i rodzice otrzymali szczegółowe informacje o najpopularniejszych dopalaczach, ich oddziaływaniu na człowieka, skutkach ubocznych, wyglądzie. Prowadząca zwróciła uwagę na zachowania, które powinny być ostrzeżeniem, że młody człowiek jest zagrożony i potrzebuje pomocy.

Obchody Dnia Patrona i Narodowego Święta Niepodległości w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich

Dnia 9 listopada gimnazjaliści uczcili Święto Szkoły i Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie kółka teatralnego pod kierunkiem pani L. Flegel przygotowali inscenizację pt. „Śladami Marii”. Następnie uczeń klasy IIa Krzysztof Żerebecki wygłosił ciekawą prelekcję na temat okoliczności, w których odrodziło się państwo polskie.

Czytaj dalej Obchody Dnia Patrona i Narodowego Święta Niepodległości w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich

Papieros – to nie dla mnie

W dniach od 23 października do 16 listopada w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich realizowano projekt profilaktyczno- edukacyjny. Jego celem było wykształcenie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, zapoznanie ze skutkami szkodliwości palenia nikotyny i e- papierosów, wykształcenie postawy asertywności i uwrażliwienie na szkodliwość dymu tytoniowego związanego z biernym paleniem.

Czytaj dalej Papieros – to nie dla mnie

DOPALACZE

DROGI RODZICU!
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

Czytaj dalej DOPALACZE

Żywa lekcja przyrody „Ssaki”

W piątek 13 listopada gościem w naszej szkole był przyrodnik i badacz zwierzęcych obyczajów Pan Andrzej Pająk. Tym razem opowiedział nam o ssakach- jako najdoskonalszych kręgowcach. Mówił o sposobie rozmnażania, odżywiania i ogromnej odpowiedzialności z jaką wiąże się opieka nad zwierzętami. Uczniowie chętnie wysłuchali ciekawostek z życia ssaków i obejrzeli przywiezione gatunki zwierząt. Gościły w naszej szkole: Chomik Dżungarski, Chomik Roborowskiego (najmniejszy na świecie), Myszy albinosy, białe Szczury, samica Tchórza, Skunks, Kawia (świnka morska), Królik. Zwierzęta były bardzo spokojne i pozwoliły na bliższe poznanie. Zapraszam do galerii zdjęć.

Anna Bugała

Gościnna lekcja języka angielskiego „Spotkanie z Ekwadorem”

W piątek, 13tego listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Isabel Jimenez, mieszkanka Ekwadoru na co dzień wykładająca język angielski na Uniwersytecie Ute w Quito, stolicy Ekwadoru. Przyjechała do Polski tylko na kilka dni na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego, Pani Ani Przysiężniuk, którą poznała na Uniwersytecie Gonzaga w Stanach Zjednoczonych dwa lata temu. Pani Isabel związana jest z edukacją już kilkanaście lat, dlatego chętnie skorzystała z okazji zobaczenia polskiej szkoły. Pani Isabel została oprowadzona po szkole, a także wzięła udział w lekcji otwartej języka angielskiego w klasie IA, której temat brzmiał: Przesądy w Polsce i Irlandii. Pani Isabel Jimenez również zaprezentowała naszej młodzieży szkolnej swój kraj: największe miasta Ekwadoru, tradycyjne potrawy, kulturę, przyrodę, muzykę oraz taniec.

Czytaj dalej Gościnna lekcja języka angielskiego „Spotkanie z Ekwadorem”

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Szkoły w Szkole Podstawowej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali montaż słowno-muzyczny.
Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriot

yzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

Czytaj dalej Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Szkoły w Szkole Podstawowej