W ŚWIĘTA SŁODKO JEST POMAGAĆ!

Od 1 do 15 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci niepełnosprawnych pochodzących z ubogich rodzin. Założeniem akcji było dzielenie się dobrem i życzliwością z tymi, którym w życiu jest trochę trudniej. Zebrane słodycze zostały przekazane do Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Do darów dołączona została własnoręcznie przygotowana kartka świąteczna z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Koordynatorkami akcji były uczennice klasy 8b – Paulina Biedka oraz Kamila Wojtaszek oraz p. Anna Łyczko-Lempart – psycholog.

Warto być szlachetnym! To dzięki Wam :)

Po raz kolejny Rodzice, Uczniowie i Pracownicy naszej szkoły okazali ogromne serce i dzięki temu, udowodniliśmy, że lubimy ludzi. W sobotę, 12.12.2021 r. miał miejsce finał akcji. Paczki trafiły do wybranej przez nas 4 osobowej rodziny. Obdarowana rodzina to samotna mama z trójką córeczek.

W ramach akcji zebrano kwotę 2969,40zł . Za te pieniądze zakupiono:  opał, bony żywnościowe, bony upominkowe na nowe obuwie dla rodziny, nową bieliznę, piżamki oraz sztućce i właściwie WSZYSTKO co było wymienione.  Poza tym sponsorzy ufundowali odkurzacz, mikser, kołdry, poduszki, pościel oraz prezenty. Zgromadziliśmy również bardzo dużo art. chemicznych, kosmetyki i żywność. Za wszelkie okazane wsparcie jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy przyjechaliśmy z paczkami rodzina zareagowała w sposób bardzo entuzjastyczny, dało się wyczuć szczerą radość z otrzymanej pomocy. Pani Marta nie ukrywała wzruszenia, natomiast dziewczynki ochoczo i z wielkim zapałem zabrały się do odpakowywania paczek. Pani Marta najbardziej ucieszyła się z opału, dzięki niemu nie będzie musiała martwić się, że dziewczynkom będzie zimno, natomiast córki z największym zapałem szukały swoich upominków, które sprawiły im najwięcej radości. Wydaje mi się że skala pomocy w olbrzymi sposób przekroczyła ich oczekiwania. Podczas wnoszenia paczek wielokrotnie dało się słyszeć słowa podziękowania i autentyczne wzruszenie w głosie. Pozwoliłem sobie również zacytować zdanie, które wysłała do mnie pani Ania „Mam nadzieję, że danie wędki pomoże łowić ryby” i mam takie odczucia po reakcji, szczególnie pani Marty, że w tym przypadku dokładnie tak będzie. Jest to moja pierwsza rodzina, której byłem wolontariuszem głównym i właśnie dla takich chwil postanowiłem nim zostać, jest to również dla mnie ogromna dawka motywacji do dalszego działania.

Słowo od Wolontariusza

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za współpracę. Myślę, że jak na pierwszy raz nie mogłem sobie wymarzyć lepszego Darczyńcy. Dzięki 6 letniemu doświadczeniu w pomocy szlachetnej paczce, moje zadanie sprowadziło się do pośredniczenia pomiędzy Wami a rodziną. Każda rozmowa, którą przeprowadziłem z Wami to była czysta przyjemność, w miłej atmosferze. Potrafiłem wyczuć olbrzymią energię, otwartość, zaangażowanie, ale chyba przede wszystkim odpowiedzialność za to, aby udało się zaspokoić, nie tylko trzy podstawowe potrzeby, ale wszystkie, te które rodzina przedstawiła. Było to coś niesamowitego, każdemu życzę takich darczyńców i jeszcze raz bardzo dziękuję za współpracę 😉 A z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, chciałbym złożyć Wam serdeczne życzenia, dużo zdrowia i uśmiechu oraz życzę wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych paczek, aby dobro wróciło do Was z podwójną siłą 🙂 Wesołych Świąt 🙂

 

Rubikowe Łamanie Głowy

15 grudnia odbyła się akcja „Rubikowe łamanie głowy” w ramach, której uczniowie układali kostkę Rubika na czas. Podczas imprezy  można było zobaczyć różne rodzaje  kostek Rubika, a także zapoznać się  z programami komputerowymi wspomagającymi układanie kostki.

Wyniki konkursu:

Klasy 1-3

 1. Tadeusz Rzeszótko 2a
 2. Filip Ullrich 3b

Klasy 4-8

 1. Alexander Grzybek 8d
 2. Florian Lindner 4b
 3. Michał Mróz 8c, Milena Głąbik 4b
 4. Szymon Janik 5b
 5. Filip Cyranka 4a

Zobacz więcej zdjęć

           

Od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach w systemie zdalnym

Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Szanowni Rodzice

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli Państwo podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

 

 

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

 • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
 • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,
 • na profilu #SzczepimySię,
 • a także pod numerem infolinii 989

Święto Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tego święta
rozpoczyna się w 1902 roku. Wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt
wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent
nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie.
Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek, zainspirowany obejrzaną
historią, postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego pluszowego niedźwiadka. Na
cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.
Tego dnia dla uczniów klas pierwszych zostały zorganizowane zajęcia, podczas których
zapoznali się z historią pluszowego misia, śpiewały piosenki o misiu oraz wykonały
ilustracje.

„Mała książka – wielki człowiek”

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w projekcie Instytut Książki „Mała książka –
wielki człowiek”. Celem ogólnopolskiej kampanii jest popularyzacja czytelnictwa wśród
najmłodszych. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach
rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w
nauce czytania.
W listopadzie uczniowie klasy pierwszej otrzymali specjalnie przygotowaną dla nich przez
Instytut Książki Wyprawkę Czytelniczą, czyli książkę pt.” Pierwsze abecadło”, Kreatywny
alfabet – plakat z literami do wycinania oraz broszurę dla rodziców – Jak wspierać dziecko w
nauce czytania.
Pierwszakom życzymy, aby czerpały z czytania książek niesamowitą przyjemność oraz by
miłość do książek i pasja czytania towarzyszyły im każdego dnia.

List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Informacje zawarte w liście pomogą Państwu podjąć świadomą i odpowiedzialną decyzję dotyczącą szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

Z wyrazami szacunku

Jacek Pierzchała