Szlakiem czarownic z Adrianem. Wycieczka klasy IIb gimnazjum do Pokrzywnej

Dzień pierwszy.

Damian już jest, dzieci są,  Adriana jeszcze nie ma. Przyjeżdża minibus i od razu wzbudza zainteresowanie. Pada pytanie :  – Po co ta przyczepka? Dla niegrzecznych uczniów –odpowiadam.  Czy jest ktoś chętny? Brak odpowiedzi. Bagaże wędrują do przyczepki. Pogoda na miejscu minorowa, kierowca wraca – obniża nam koszty, szef domki liczy nam z promocją,  dając duży upust. Domki przydzielone, Justyś robi listę – wszyscy zadowoleni –  sukces!!! Po kawie ruszamy na szlak szukać dawnych śladów męczarni czarownic. Zośka nas prowadzi  (Zośka –  nawigacja firmy Garmin z mapą turystyczną Polski). Czytaj dalej Szlakiem czarownic z Adrianem. Wycieczka klasy IIb gimnazjum do Pokrzywnej

Kierunek Bruksela

Drogi Gimnazjalisto!

Dnia 8 czerwca o godz. 9.00 w sali  nr 9 odbędzie się szkolny konkurs historyczno – literacki o Unii Europejskiej składający się z dwóch części:

I część – test wiedzy o Unii Europejskiej będzie składał się z 15 pytań jednokrotnego wyboru.

II część – rozprawka

Przygotowując się do konkursu, skorzystaj z podręcznika do wiedzy o społeczeństwie z ćwiczeniami dla klas I-III gimnazjum cz. II „Dziś i jutro” oraz z informacji dostępnych w Internecie. W pracy literackiej będziesz mógł wykorzystać teksty literackie, w których pojawia się motyw wolności.

Dla zwycięzców 1. i 2. miejsca czeka  atrakcyjna nagroda, wyjazd do Brukseli. Fundatorem nagrody jest poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się u pani Lucyny Flegel lub pana Łukasza Kąsia.

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

AKCJA CZYSTY ANIOŁEK

Zachęcamy do udziału w akcji Czysty Aniołek, która potrwa do 10 czerwca 2017 r.

Niewielkim kosztem można komuś pomóc!

Koordynatorem akcji jest psycholog szkolny Anna Łyczko.

Gimnazjalistki z Pietrowic „drugą siłą” na Śląsku

W dniu 24.05.2017r. na terenie Dąbrowy Górniczej i Sosnowca odbyła się Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w sześciu różnych dyscyplinach: tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu, koszykówce, piłce ręcznej, piłce siatkowej. Po oficjalnym rozpoczęciu na hali Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej wszyscy uczestnicy udali się do wyznaczonych przez organizatora obiektów sportowych. Piłkarki ręczne swój finał rozgrywały na Hali Sportowej VII LO w Sosnowcu.

Czytaj dalej Gimnazjalistki z Pietrowic „drugą siłą” na Śląsku

Czytamy w Dzień Dziecka!

Uczniowie biją rekord w masowym czytaniu książek !

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły do włączenia się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w masowym czytaniu książek „ Jak nie czytam, jak czytam”.

 1 czerwca o godz. 10.00 uczniowie  z całej Polski będą bili rekord w masowym czytaniu książek. W zeszłym roku w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział 432 tys. osób z całej Polski.

My również 1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 postaramy się pobić rekord. Zbierzemy się na boisku szkolnym z ulubionymi książkami i będziemy je czytać. Celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Zachęcamy wszystkich, aby 1 czerwca przynieśli ze sobą ulubione książki z domu lub wypożyczyli z biblioteki i czytając, czerpali z nich niezliczone korzyści, w myśl słów H. Sienkiewicza:

„ Kto weźmie książkę do ręki,

albo się czegoś nauczy,

albo ubawi, albo zaśnie

– w każdym przypadku skorzysta!”

Regulamin akcji

 

Półkolonie letnie

W dniu dzisiejszym (23.05.2017 r.) ruszają zapisy na półkolonie letnie dla uczniów szkoły podstawowej, które odbędą się w terminie 3.07-7.07.2017 r.

Odbiór formularzy zgłoszeniowych w sekretariacie gimnazjum u pani Jolanty Mruczyńskiej.

Ilość miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń. W programie: ciekawe zajęcia na terenie szkoły, wyjazd na basen, dwudniowa wycieczka do Ustronia. Koszt – 50 zł.

Strona internetowa hotelu w Ustroniu

Program pólkolonii

 

Zapraszamy!

Wycieczka klas V a i VI b do Kotliny Kłodzkiej

W dniu 16.05.2017r. trzydziestu uczniów z klasy V a i VI b wraz z opiekunami panem Markiem Kępa oraz panem Mirosławem Jaskotem wyjechało na  dwudniową wycieczkę klasową do Kotliny Kłodzkiej. Czytaj dalej Wycieczka klas V a i VI b do Kotliny Kłodzkiej

Lekki tornister

75 najmłodszych uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie „Lekki tornister” zorganizowanym w ramach akcji Ministerstwa Oświaty. Akcja ta miała na celu uczulenie dzieci i rodziców na nadmierny ciężar uczniowskich plecaków, który powoduje wady postawy. Czytaj dalej Lekki tornister