Sukces młodych chemików

Z przyjemnością informujemy, że nasz Duet Chemiczny: Leonie Grzybek i Mateusz Marcinek  zostali finalistami XX Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu „Duety Chemiczne” dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych.

Do konkursu przystąpiły 302 dwuosobowe drużyny, spośród których wyłoniono 23 najlepsze duety. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 45 punktów (90%). Nasza drużyna zdobyła 48,5. To jeden z najlepszych wyników. Gratulujemy!

Finał odbędzie się we wtorek 18 kwietnia 2023 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Trzymajcie kciuki.

Szkolny Konkurs Recytatorski

28 marca 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII. Uczestnicy recytowali wiersz i fragment prozy. Oto wyniki konkursu:

w kategorii IV – VI

I miejsce Estera Koterba kl. IVa

II miejsce Wiktoria Achtelik kl. IVa

III miejsce Olaf Szymik kl. IVa

w kategorii VII – VIII

I miejsce Anna Stiebler kl. VIIIa

II miejsce Jakub Weiner kl. VIIIb

III miejsce Nadia Lew kl. VIIIa

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdeczne gratulujemy.

Sukces naszego ucznia Fabiana Kępa na Super Pucharze Polski

W dniu 25.03.2023 w miejscowości Siewierz odbył się Super Puchar Polski Kids Brazylijskie Ju Jitsu w formuła No Gi & Gi (czyli bez kimon i w kimonach) dla dziewcząt i chłopców na poziomie zaawansowania: „pierwsze kroki” oraz „zaawansowani”

Fabian Kępa startował w grupie wiekowej „Junior młodszy” (roczniki 2008, 2009, 2010) w kategorii wagowej -44 kg na poziomie „zaawansowanym”, w formule BJJ Gi (czyli w kimonach). Po bardzo udanych pojedynkach wywalczył pierwsze miejsce w swojej kategorii, co jak do tej pory jest jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze sportowej.

Fabian od 6 lat trenuje Brazylijskie Ju Jitsu pod okiem trenera Michała Musioła w Raciborskim klubie Łamator.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

Mamy podwójnego finalistę

Mateusz Marcinek został podwójnym finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Geografii i Chemii.

Sukces Mateusza to rezultat jego zdolności, zainteresowań, pracowitości oraz ciekawości poznawczej. Serdecznie gratulujemy tego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i następnych zwycięstw w konkursach i olimpiadach.

Nasza współpraca z Japonią trwa już 9 lat

Gdy w 2014 roku rozpoczynał się projekt „International Map of Friendship” w czasie którego nasi uczniowie z gimnazjum współpracowali aż z 10 krajami na całym świecie, nie przypuszczaliśmy, że nauczycielka, Pani Amanda Smith oraz jej uczniowie z Junior High School z Nagoi (odpowiednik naszego dawnego gimnazjum) będą chcieli tą współpracę utrzymywać przez wiele lat. Co roku nasi uczniowie z najstarszych klas ( w tym roku szkolnym z 8A, 8B i 8C) wymieniają się listami i kartkami świątecznymi opisując siebie, swoje zainteresowania, najciekawsze miejsca, które odwiedzają, czy też piszą o swoim planach na przyszłość. Niejednokrotnie, ich znajomość ze szkoły przechodzi na prywatne relacje dzięki mediom społecznościowym. Współpraca ta jest jednym z ważnych punktów w czasie realizacji projektów English Teaching, w tym roku realizowanego pod nazwą „Pietrowiccy uczniowie w działaniu”.

Życzymy sobie dalszych lat owocnej i bardzo sympatycznej współpracy 🙂

Koordynator projektów English Teaching: Anna Przysiężniuk

Klasowe wagary

 

Klasa 6 a pierwszy Dzień Wiosny przywitała w Raciborzu. Na początku odwiedziliśmy Śląski Odział Straży Granicznej, gdzie pod okiem instruktorów uczniowie mieli okazję postrzelać z broni krótkiej i długiej. Dodatkowo zwiedziliśmy placówkę na której młodzież zobaczyła w co wyposażony jest obiekt np. własny CPN, bunkier, służba zdrowia, sala gimnastyczna, czy samochody specjalne. Następnie uczestniczyliśmy w zorganizowanych zajęciach w Ekonomiku pod hasłem „ Wagary z Ekonomikiem”. Na koniec dnia rywalizowaliśmy na kręgielni, gdzie zakończyliśmy nasze poszukiwanie wiosny.

 

Mamy wiosnę !!!

Konkurs na najciekawsze nakrycie głowy roztrzygnięty!

16 marca komisja konkursowa w składzie: Pani Jolanta Koterba (nauczycielka plastyki oraz techniki), Pan Tomasz Kretek (nauczyciel języka niemieckiego) oraz Pani Katarzyna Lenort (nauczycielka matematyki) po długich i burzliwych naradach wybrali najciekawsze nakrycia głowy z okazji dnia Świętego Patryka.

W kategorii klas I-III zwyciężyli:

I miejsce – Wiktor Flegel, klasa IIIA

II miejsce –  Marta Wysocka, IIA 

III miejsce – Jakub Cyranka, IIC 

W kategorii klas IV – VI zwycięzcami zostali:

I miejsce – Wiktoria Achtelik, IVA

II miejsce ex aequo – Filip Cyranka, VA oraz Leon Mikołajczyk, IVB 

III miejsce – Rene Gieron, IVA

Konkurs odbył się w ramach projektu „Pietrowiccy uczniowie w działaniu”, programu English Teaching z którego również ufundowano nagrody dla zwycięzców.

Serdecznie gratulujemy!