Obóz językowy OSA ET wspaniałym przeżyciem dla naszych uczennic

Dzięki wieloletniej współpracy  z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności oraz Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA, kolejny raz gimnazjaliści pietrowickiego gimnazjum wzięli udział w ufundowanym przez ww. instytucje obozie z językiem angielskim. Z takiej formy wypoczynku skorzystało do tej pory już ośmioro uczniów naszej szkoły.

Poniżej relacja Sabiny Labud, tegorocznej uczestniczki obozu:

Czytaj dalej Obóz językowy OSA ET wspaniałym przeżyciem dla naszych uczennic

Włosi i Brazylijczycy w naszej szkole

Z okazji odbywających się w lipcu w naszym kraju Światowych Dni Młodzieży w naszej gminie goszczeni byli młodzi pielgrzymi z Włoch i Brazylii. Władze samorządowe i parafialne zadbały o bogaty program podczas ich pobytu. Część zajęć odbywała się na terenie szkoły. Młodzi Brazylijczycy i Włosi szkołę odwiedzili 21 i 22 lipca m.in. zjedli obiad (bardzo smakowały im ziemniaki i ogórek kiszony), obejrzeli film o gminie, a w klasach odbyły się dyskusje w grupach międzynarodowych. Bardzo chętnie korzystali z obiektów sportowych i rozegrali mecz piłki nożnej i siatkowej. Była to także okazja do wspólnego działania absolwentów i obecnych uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali szereg zadań i z powodzeniem je realizowali, sprawdzając jednocześnie swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.

W niedzielę 24 lipca odbył się festyn kończący pobyt Włochów i Brazylijczyków w naszej gminie, podczas którego we włosko – polskich klimatach zaprezentowali się przedstawiciele naszej szkoły: pani Beata Piwowarczyk, Justyna Chory, Younonah Piwowarczyk, Julia Mielnik i Julia Różycka.

Niecodzienna wizyta dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i wspaniałych wspomnień.