Samorząd Szkolny wybrany!

Informujemy, że szkolna komisja wyborcza zakończyła swoją pracę i możemy ogłosić wyniki.
W wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 328 uczniów i uczennic na 368 uprawnionych do głosowania. Oddano 308 głosów ważnych oraz 20 głosów nieważnych. Prezentujemy wyniki :

 1. Oliwer Gieroń, VIII d – 178 głosów
 2. Oliver Sylwester, VIII b – 47 głosów
 3. Ewelina Achtelik, V a – 29 głosów
 4. Ex aequo – Michał Fleszer z VIII b i Mateusz Marcinek z VII c – 27 głosów

Oznacza to, że przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole został Oliwer Gieroń. Pozostałe dwie osoby tworzą wraz z Oliwerem Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

W wyborach na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 267 uczniów i uczennic na 368 uprawnionych. W tym głosowaniu nie wzięli udziału uczniowie klas 1-3, ponieważ nie znają wszystkich nauczycieli. W sumie oddano 233 głosów ważnych i 34 głosy nieważne. Prezentujemy trzy pierwsze miejsca.

 1. Damian Tunk – 35 głosów
 2. Paweł Krawiński –  27 głosów
 3. Robert Antczak – 23 głosów

Tym samym opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Pan Damian Tunk.

Kartami do głosowania, protokołem wyborczym dysponuje Szkolna Komisja Wyborcza.  Do piątku czekamy na ewentualne protesty wyborcze, możliwy będzie także wgląd do dokumentacji wyborczej. Wobec braku protestów wyborczych – z dniem 4 października wyniki wyborów zostaną uznane za prawomocne.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, zaangażowali się w prowadzenie kampanii. To była prawdziwa lekcja demokracji.

Szkolna Komisja Wyborcza

Zbiórka książek dla malutkiej Matyldy

Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do wspierania akcji charytatywnej „Książki dla Matyldy „.  Więcej informacji na fecebooku Matyl-DA RADĘ

Co robimy? Zbieramy książki! 🙂  o dowolnej tematyce, literatura dziecięca, sensacyjna, kryminalna, komiksy, albumy czy inne, takie, które są w dobrym stanie technicznym.

Książki zostawiamy w pudle przy tablicy ogłoszeń na parterze. Zebrane książki zostaną sprzedane 7.11.2021 r. na kiermaszu w GCK w Gorzycach.

Cały dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Matyldy, a przede wszystkim na ratowanie wzroku, który jest teraz priorytetem.
Z góry bardzo serdecznie Wam dziękujemy.

Spotkanie pierwszaków z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. Z tego powodu odbyły się spotkania z policjantem w osobie sierżanta sztabowego pana Łukasza Gardasa z uczniami trzech klas pierwszych naszej szkoły. Uczniowie na podwórku zapoznali się ze znakami drogowymi, ćwiczyli bezpieczne  przechodzenie prze ulicę. Razem z wychowawczyniami rozmawiali o zagrożeniach na drogach, usłyszeli o różnych środkach transportu. Dowiedzieli się jakich numerów alarmowych należy użyć, aby szybko wezwać pomoc.

Spotkanie z policjantem upłynęło w miłej atmosferze. Uczniowie otrzymali pamiątkową książeczkę nt. zasad bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Pedagog szkolny, Dorota Olbrich.

Kolejni nauczyciele zdobywają nowe umiejętności

Na przepięknej wyspie Krecie wraz z nauczycielami z Włoch, Rumunii, Serbii, Słowacji i Litwy nasi nauczyciele biorą udział w kolejnym szkoleniu pt.: „Intercultural Education”. Kurs jest częścią projektu Erasmus+ „Podnoszenie kwalifiakcji zawodowych nauczycieli”, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych.

WYBORY SAMORZĄDOWE W NASZEJ SZKOLE

Wielkimi krokami zbliża się termin wyborów do samorządu uczniowskiego w naszej szkole. Przypominamy, że te odbędą się 1 października 2021 roku. Obok samorządu uczniowskiego wybieramy także opiekuna spośród wszystkich nauczycieli naszej szkoły Ze względu na sytuację epidemiczną będziemy mogli głosować w swoich klasach podczas lekcji pod czujnym okiem nauczycieli i komisji wyborczej.

Informujemy, że decyzją Szkolnej Komisji Wyborczej do wyborów zarejestrowani zostali kandydaci i kandydatki, którzy zebrali wymaganą liczbę podpisów na listach poparcia. Oto oni:

 • Ewelina Achtelik, klasa V a
 • Mateusz Marcinek, klasa VII c
 • Oliver Sylwester, klasa VIII b
 • Michał Fleszer, klasa VIII b
 • Oliwer Gieroń, klasa VIII d

W tym tygodniu kandydaci i kandydatki prowadzą kampanię wyborczą, która potrwa do 30 września. Do zobaczenia na wyborach!!!

Certyfikacja i zakończenie 6-dniowego kursu „Nauczanie w szkole 21-go wieku”

W ostatnim dniu 6 dniowego kursu nauczyciele zapoznali się z wnioskami projektowymi Erasmus dla ścieżki KA 2 czyli działania projektowe z uczniami poprzez wymiany partnerskie ze szkołami w całej Europie.

Kurs miał na celu dostarczenie narzędzi przygotowujących nauczycieli do pracy w nowoczesnej szkole. Tematyka i działania szkoleniowe uwzględniały Kompetencje Kluczowe uczniów XXI wieku. Nauczyciele mieli możliwość poznania nowych, innowacyjnych metody nauczania z wykorzystaniem technik informacyjno – komunikacyjnych w szkole jak również pracę interdyscyplinarną za pomocą STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Organizator kursu, organizacja 21Knowledge.pt bardzo dobrze zorganizowała zajęcia w szkołach jak i cały kurs. Trenerzy byli bardzo dobrze przygotowani, posiadający duże doświadczenie w zakresie swojej pracy, dodatkowo aktywnie uczestniczący w różnego rodzaju programach europejskich w tym etwinning oraz erasmus+.

Nauczyciele nabyli jak i rozszerzyli swoją wiedzę i  kompetencje poprzez:

– Przyswojenie i rozwijanie nowych technik uczenia się i metod nauczania;

– Poznanie innowacyjnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach;

– Promowanie interdyscyplinarnej pracy poprzez STEAM

– Poprawa praktyk edukacyjnych poprzez współpracę nauczycieli;

– Praktyczne poznanie sposobów włączania eTwinningu do nauczania;

– Poprawa jakości i skuteczności w zarządzaniu projektami międzynarodowymi;

– Poszerzenie wiedzy o sprawach społecznych, językowych i kulturowych.

Warsztaty z robotyki i programowania

W kolejnym dniu pobytu na Maderze nauczyciele uczestniczyli w warsztatach pt.” A school in age of robots”, które odbywały się w nowoczesnej pracowni do zajęć IT.  Zajęcia pokazywały  użycie LEGO Education SPIKE Prime-  innowacyjnej  pomocy edukacyjnej do nauki programowania i robotyki, która przyczynia się do rozbudzania ciekawości i odwagi poznawczej uczniów starszych klas szkół podstawowych w przedmiotach STEAM.

Kolejna relacja z edukacyjnych wizyt w maderskich szkołach

Od poniedziałku dla grupy nauczycieli przebywających na Maderze rozpoczął się czas warsztatów szkoleniowych pt. „Teaching in a 21st Century School” organizowanych przez portugalską placówkę edukacyjną 21Knowledge. Pierwsze warsztaty pt. Integrating arts pokazywały na czym polega interdyscyplinarność w nauczaniu poprzez łączenie nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Z kolei szkoła w Ponta do Sol do doskonały przykład na to, że nie ocenia się „książki po okładce”. W starej, XVI -wiecznej szkole realizowane są europejskie programy edukacyjne i na każdym kroku widać współpracę z europejskimi szkołami oraz jakie możliwości dają pozyskane środki finansowe z UE, np. na zakup robotów, materiałów i programów komputerowych. Nauczyciele zostali zapoznani z zasadami współpracy z innymi placówkami w ramach programu Erasmus + oraz przedstawiono im ciekawe pomysły na wspólną współpracę np. za pomocą platformy etwinning.

Informacja dotycząca szczepień dzieci szkolnych

Szanowni Rodzice,

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12 roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualne szczepienia odbywają się w punktach szczepień powszechnie dostępnych.

Od września istnieje możliwość zorganizowania szczepienia na terenie szkoły. Będą je wykonywać podmioty lecznicze działające na terenie placówki. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmuje również działania informacyjne w placówkach.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.

Deklaracja na szczepienia

Materiały edukacyjne