Apel o bezpiecznych feriach i podsumowanie I semestru nauki

Przed feriami uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku. Podsumowany został również pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego: wyróżniono uczniów osiągających sukcesy w nauce, konkursach, zawodach sportowych, a także tych, którzy nie opuścili ani jednej lekcji.
Życzymy bezpiecznych i udanych ferii!
Do szkoły wracamy 12 lutego!

GALERIA ZDJĘĆ

7a z wizytą na Komendzie Policji oraz aktywnie we Fly-Parku

W czwartek 25 stycznia klasa 7a wybrała się wraz z opiekunami na wycieczkę szkolną. Na początkek odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Raciborzu i zapoznali się z funkcjonowaniem placówki. Uczniowie zostali również zapoznani z przepisami i procedurami dotyczącymi wykroczeń nieletnich, a także dowiedzieli się, jaką drogę trzeba przejść, aby w przyszłości zostać policjantem. Następnie młodzież udała się do Radlina, aby tam oddać się rozkoszom, jakie oferuje tutejszy Fly- Park.

Tydzień słynnych matematyków

 

W styczniu świętowaliśmy w szkole tydzień słynnych matematyków. Uczniowie klas 5, 6 i 8 przygotowali projekty o słynnych matematykach. 12.01.2024 roku zorganizowano etap szkolny konkursu matematycznego Kangur, w którym wzięło udział 41 uczniów z klas 2-8 (uczniowie z najlepszymi wynikami z etapu szkolnego wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 21 marca 2024 roku). 12.01.2024 roku zorganizowano również konkurs układania Kostki Rubika 3x3x3, w którym wzięło udział 10 uczniów. Zwycięzcą konkursu układania Kostki Rubika 3x3x3 z klas 1-3 został Igor Dürschlag (klasa 3a). Najlepsze wyniki z klas 4-8 uzyskali:
I miejsce: Olaf Koroblewski (klasa 6b)
II miejsce: Kacper Baraniec (klasa 6b)
III miejsce: Florian Lindner (klasa 6b)
Zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień bez plecaka w naszej szkole

W naszej szkole odbył się szalony dzień, dzieci i młodzież przyniosły swoje przybory szkolne w różnych przedmiotach. Ogłoszony został konkurs w dwóch kategoriach wiekowych a samorząd uczniowski wybrał najciekawsze pomysły.

 • klasy 1 – 4
  1. miejsce – Hania Kamińska
  2. miejsce – Marysia Steuer
  3. miejsce – Antonii Paluch
 • klasy 5 – 8
  1. miejsce – Klaus Czech
  2. miejsce – Ex aequo Mateusz Plura i Kamil Pientka
  3. miejsce – Leon Mikołajczyk

Zwycięzcą gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Pieczenie ciasteczek z matematyką w tle

Matematyka jest wszędzie. Przygotowanie ciasta wymagało skupienia i wielu umiejętności. Uczniowie uważnie przeczytali przepis, skrupulatnie odważyli i odmierzyli potrzebne składniki. Szacowali i obliczali ilość ułożonych na blasze przysmaków. „Matematyka ze smakiem” uczyła gospodarności, dokładności i współpracy.