Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się 1 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17.00.
Dla rodziców uczniów klas I i II szkoły podstawowej wywiadówka zostanie poprzedzona spotkaniem z psychologiem szkolnym nt. emocji dzieci, które odbędzie się o godz. 16:30.

 

Akcja „Czysty Aniołek”

Znalezione obrazy dla zapytania akcja czysty aniołek

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej akcji dzielenia się. Do czwartku, 04.04.2019r bardzo proszę o przynoszenie środków czystości do sal nr 18 i 30.

Dziękuję za włączenie się do akcji pomocowej.

Pedagog D. Olbrich i psycholog A. Łyczko

Dni Otwarte Szkół już za nami.

W dniach 26 -27 marca 2019r., przyszli absolwenci naszej szkoły brali udział w działaniach z zakresu zawodoznastwa czyli w Dniach Otwartych raciborskich szkół. Każdy uczeń miał możliwość zobaczenia i poznania trzech szkół, zgodnie ze swoimi preferencjami. W zwartej grupie przemierzali Racibórz i poznawali również ulice, zabudowania i inne ciekawe miejsca. Celem spaceru była zawsze konkretna szkoła. Z rozmów z uczniami po zwiedzeniu szkół wynika, że ten sposób działań zawodoznawczych jest pomocny w wyborze szkoły, które czasem budzą sympatię, a czasem antypatię. Szkoły postarały się, aby zachęcić młodszych kolegów do wstąpienia w ich szeregi. Pamiętajcie proszę, że wygląd szkoły i pomieszczeń to rzecz drugorzędna.

Kolejnym działaniem zawodoznawczym będą Targi Edukacyjne w szkole w Pietrowicach Wielkich,25 kwietnia o godz. 17.00, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam młodzież wraz z rodzicami.

Pedagog szkolny, Dorota Olbrich

Trzech wspaniałych

 

Uczniowie klasy IIIA gimnazjum: Bianka Koterba, Mateusz Okrent oraz Jakub Przybyła zostali finalistami Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej „Gimnazjalista 2019”. W tym roku konkurs ten przebiegał pod hasłem „Święta Anna patronka Diecezji Opolskiej”. Wraz z 418 gimnazjalistami z terenu całej diecezji opolskiej uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w finale z zagadnieniami dotyczącymi życia Świętej Anny oraz jej kultu na terytorium całej diecezji.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w szkole ponadgimnazjalnej. Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Jolanta Koterba.

Spotkanie z psychologiem

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia co piąty nastolatek ma zaburzenia psychiczne. To często w okresie dojrzewania pojawiają się trudności, które narastały przez lata. Warto więc dbać o prawidłowy rozwój dziecka od najmłodszych lat. W związku z tym zapraszam rodziców klas I i II szkoły podstawowej na spotkanie pt. „Jak wspomagać rozwój emocjonalny dziecka?”, które odbędzie się w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 16:30 w świetlicy szkolnej.
 
Anna Łyczko
psycholog szkolny

 

Flaga na maszt, mikrofon jest nasz

12 marca 2019r. w SP. im W. Broniewskiego w Krzanowicach odbyły się wstępne przesłuchania do II Powiatowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Harcerskiej i Patriotycznej. Eliminacje odbywały się w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na zespoły wokalno-instrumentalne oraz solistów. W trzeciej kategorii wiekowej solistów klas VII, VIII oraz gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica Julia Mielnik. Opiekunem laureatki był Damian Tunk. Julii życzymy dalszych sukcesów w karierze wokalnej.

 

D.T.

Sukces Dawida

 Dawid Kordula z klasy IIIb gimnazjum został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki . Dawid ma już  za sobą trzy etapy zmagań  konkursowych. Każdy etap konkursu składał się z testu mieszanego, zawierającego zadanie otwarte (rachunkowe, doświadczalne) i zadań zamkniętych.  Dawid podczas konkursu wykazał się nie tylko wiadomościami i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową z fizyki , ale także sprawnie potrafił wykorzystywać narzędzia matematyczne do rozwiązywania problemów interdyscyplinarnych, w których fizyka pełniła rolę nauki integrującej  wiele dyscyplin naukowych.

Gratulujemy Dawidowi sukcesu i życzymy powodzenia w szkole ponadgimnazjalnej.  Do konkursu Dawida przygotowywał Jan Tokar.

Mamy kolejnego laureata

Dominik Sciborski – uczeń klasy III B gimnazjum został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. W finale Dominik osiągnął świetny wynik punktowy. Zdobył aż 59 punktów z 60 możliwych do uzyskania. Oznacza to, że jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz, że ma możliwość wyboru dowolnej szkoły średniej, z pierwszych miejsc list rekrutacyjnych. Opiekunem Dominika był nauczyciel historii – dr Łukasz Kąś.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych równie wielkich!

Z Pietrowic do Brukseli

Agata Strzybny, uczennica klasy VIII c odniosła wspaniałe zwycięstwo w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu z Historii pt. ,,Powojenna historia Polski”. Konkurs został zorganizowany przez I LO w Raciborzu i był skierowany do uczniów i uczennic szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego. Agata, jako laureatka zdobyła niebagatelną nagrodę, a więc bilet do Brukseli ufundowany przez europosła Bolesława Piechę. W konkursie wzięła również udział Viktoria Rzytki, uczennica VIII b, która wywalczyła tytuł finalistki. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Łukasz Kąś