Sukces Dawida

 Dawid Kordula z klasy IIIb gimnazjum został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki . Dawid ma już  za sobą trzy etapy zmagań  konkursowych. Każdy etap konkursu składał się z testu mieszanego, zawierającego zadanie otwarte (rachunkowe, doświadczalne) i zadań zamkniętych.  Dawid podczas konkursu wykazał się nie tylko wiadomościami i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową z fizyki , ale także sprawnie potrafił wykorzystywać narzędzia matematyczne do rozwiązywania problemów interdyscyplinarnych, w których fizyka pełniła rolę nauki integrującej  wiele dyscyplin naukowych.

Gratulujemy Dawidowi sukcesu i życzymy powodzenia w szkole ponadgimnazjalnej.  Do konkursu Dawida przygotowywał Jan Tokar.

Wywiadówka


 
 

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się 1 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17.00.
Dla rodziców uczniów klas I i II szkoły podstawowej wywiadówka zostanie poprzedzona spotkaniem z psychologiem szkolnym nt. emocji dzieci, które odbędzie się o godz. 16:30.

 

Mamy kolejnego laureata

Dominik Sciborski – uczeń klasy III B gimnazjum został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. W finale Dominik osiągnął świetny wynik punktowy. Zdobył aż 59 punktów z 60 możliwych do uzyskania. Oznacza to, że jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz, że ma możliwość wyboru dowolnej szkoły średniej, z pierwszych miejsc list rekrutacyjnych. Opiekunem Dominika był nauczyciel historii – dr Łukasz Kąś.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych równie wielkich!

Z Pietrowic do Brukseli

Agata Strzybny, uczennica klasy VIII c odniosła wspaniałe zwycięstwo w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu z Historii pt. ,,Powojenna historia Polski”. Konkurs został zorganizowany przez I LO w Raciborzu i był skierowany do uczniów i uczennic szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego. Agata, jako laureatka zdobyła niebagatelną nagrodę, a więc bilet do Brukseli ufundowany przez europosła Bolesława Piechę. W konkursie wzięła również udział Viktoria Rzytki, uczennica VIII b, która wywalczyła tytuł finalistki. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Łukasz Kąś

Wycieczka do Auschwitz

11 marca uczniowie klas trzecich udali się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta na terenie dawnego nazistowskiego obozu zagłady wywarła na nich ogromne wrażenie. Należy podkreślić, że wszyscy zachowywali się bardzo godnie, stosowanie do szczególnego charakteru tego miejsca.

Akcja „Lekki tornister”

Sukces gimnazjalistów w konkursie informatycznym

Do finału konkursu informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku zakwalifikowały się dwie nasze drużyny gimnazjalne w składzie: Piotr Koszela IIIa, Patrick Bernardt IIIb, Dawid Kaczyński IIIa i Michał Górecki IIIa. Gimnazjaliści po półfinałowym teście z informatyki przeszli do dalszej finałowej rozgrywki. Podczas półfinału uczniowie rozwiązywali test z rozległej wiedzy informatycznej, który obejmował takie zagadnienia jak:  programowanie w języku C++, język HTML, systemy operacyjne, budowę komputera, programy użytkowe. Test został przeprowadzony online na platformie zdalnego nauczania MOODLE Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

Finał konkursu będzie miał charakter praktyczny i polegać będzie na  prezentacji wykonanej strony internetowej oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej o technicznych zagadnieniach związanych ze stworzoną stroną. Pytania będą zadawane w języku angielskim. Tematem przewodnim strony, którą należy stworzyć są gry planszowe. Strona powinna być wykonana w języku polskim i angielskim. Do konkursu zostali także zaproszeni uczniowie z Czech. Opiekunami drużyn  są: Jan Tokar i Karolina Szelewska.

Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów i życzymy powodzenia w finale!