Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców na  spotkanie,  które odbędzie się 8 listopada o godzinie 17.00.

wywiadowka

Plan wywiadówki:

  • spotkanie z wychowawcami
  • rozmowy z nauczycielami przedmiotów
  • spotkania indywidualne z dyrektorem
  • spotkanie RADY RODZICÓW

 

Szkolna wystawa zwierząt

Na całym świecie październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Nawiązując do tego wydarzenia w naszej szkole co roku organizujemy szkolną wystawę zwierząt. W tym roku zainteresowanie było ogromne. Uczniowie szkoły podstawowej bardzo aktywnie włączyli się w zorganizowanie tej wystawy. W piątek 21 października mogliśmy podziwiać świnki morskie, chomiki, króliki, papużki, żółwie, koty i węża zbożowego. Korytarz zapełnił się dziećmi, które koniecznie chciały zobaczyć i pogłaskać ulubione zwierzątka.

Czytaj dalej Szkolna wystawa zwierząt

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dzień 14 października jest świętem polskiej edukacji. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na początek pan dyrektor Jacek Pierzchała podziękował za trud kształcenia i wychowania młodzieży szkolnej, złożył życzenia i wręczył Nagrody Dyrektora pracownikom szkoły. Czytaj dalej Święto Komisji Edukacji Narodowej

CODE WEEK

18 października
w ramach międzynarodowego projektu Code Week odbyły się zajęcia
w programowaniu SUPER ROBOTA. Celem zajęć było sterownie robotem – uczniem tak, aby pokonał zadany tor przeszkód. Robot realizował uprzednio stworzony algorytm pokonania toru. Instrukcje były przekazywane mu słownie przez operatora – drugiego ucznia. Podczas zajęć można było podziwiać także programy – algorytmy wykonane przez Artura Makarowskiego ucznia klasy VIa. Artur demonstrował rożnego rodzaju figury geometryczne: rozety, wielokąty foremne i rysunki wykonane za pomocą programu Scratch. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził algorytm chodu zegara stworzony przez Artura. Na zakończenie akcji w pracowni komputerowej Artur  pokazywał dzieciom tajniki programowania w Scratchu. Akcja programowanie super robota to nie tylko edukacyjna zabawa, ale to  przede wszystkim wstęp do nauki profesjonalnego programowania.

Nasi nauczyciele nagrodzeni

Jak co roku, wszyscy aktualni i emerytowani pracownicy oświaty gminy Pietrowice Wielkie spotkali się w Centrum Społeczno – Kulturalnym  w Pietrowicach Wielkich aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Wójt gminy, Pan Andrzej Wawrzynek oraz inspektor ds. oświaty, Pani Cecylia Pawlasek, wręczyli Nagrody Wójta m.in. trzem nauczycielom naszej szkoły: Pani Reginie Wilczek, Pani Halinie Maślanka i Panu Robertowi Antczak.

Serdecznie gratulujemy!

Jak powstaje chleb a jak skrobia ziemniaczna?

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy III b  odwiedzili piekarnię. Zobaczyli wszystkie etapy powstania chleba. Z zainteresowaniem oglądali olbrzymie piece opalane specjalnymi brykietami z drewna. Kończąc wizytę posmakowali pysznego świeżego chlebka i poczęstowani zostali specjalnie dla nich upieczonymi ciepłymi rogalami z sezamem i ciasteczkami.

Zaś na lekcji uzyskali z potartych ziemniaków skrobię ziemniaczaną tak przydatną w każdej kuchni.

Zabawa w programowanie robotów

2016_codeweek_final_logo-44290_127vx8m

 

robot000

PRZYKŁADOWY  ALGORYTM DLA ROBOTA

(możesz go skopiować i wydrukować lub napisać własny)

 

 

We wtorek 18 października będziemy programować Super ROBOTY. Chętnych do zabawy uczniów zapraszamy po drugiej lekcji na parter.

Każdy robot musi mieć swojego programistę czyli Mistrza Kodowania,  który będzie nim kierował.

Mile widziane przebrania dla robota czyli odpowiednio przyozdobione pudełko kartonowe na głowę. 

Roboty wykonują program zapisany przez mistrza kodowania. Programista i robot porozumiewają się w swoim języku. Komendy wykonywane przez robota mogą być zapisane na kartce, wtedy super robot odczytuje algorytm i go wykonuje. Mogą też być podawane przez komórkę lub ustnie.

 

Czytaj dalej Zabawa w programowanie robotów

Wycieczka integracyjna klas pierwszych gimnazjum

Dnia 29 i 30 września uczniowie klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę integracyjną do Szymocic. Na łonie natury gimnazjaliści mogli lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Zespołowe gry i zabawy, wspólne wykonywanie zadań, pieczenie kiełbasek przy ognisku, a także urodzinowy tort jednego z uczestników wycieczki sprzyjały dobrej zabawie.