Nasi Uczniowie w programie telewizyjnym PYTANIE NA ŚNIADANIE

W sobotę, 20.02 w godzinach porannych w krótkim materiale filmowym z Wisły pojawiło się troje naszych uczniów: Tadeusz Rzeszótko, Franciszek Rzeszótko i Marta Sciborski. Byli oni uczestnikami zawodów w skokach narciarskich. Taką niezwykłą pasję mają Tadek, Franek i Marta. Tadek został zwycięzcą konkursu.

Oto krótkie materiały filmowe: rozmowa z Tadkiem, a w tle wywiadu udzielonego przez organizatora widzimy skok oddany przez Martę. Franek natomiast zdobył 6 miejsce na 40 uczestników.

Gratulujemy tak ciekawej pasji!


Zimowy krajobraz w uczniowskim obiektywie

Oto wyniki szkolnego konkursu fotograficznego na zdjęcie krajobrazu zimowego organizowanego przez Samorząd Uczniowski .

I miejsce – Maksymilian Kiełkowski kl.8a

II miejsce-  Bartłomiej Wilkus kl.6b

III miejsce- Filip Marcinek kl.6a

Wyróżnienia: Anna Stiebler kl.6a, Martyna Stosiek kl.7a, Michał Kubik kl. 7c

Anna Stiebler
Michał Kubik
Martyna Stosiek

 

Na konkurs prace nadesłało 17 uczniów z klas 4-8.

23 lutego – Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Drodzy Rodzice!
Sytuacja pandemii, a co za tym idzie – społecznej izolacji – wywiera olbrzymi wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Jestem świadkiem wielu niepokojących objawów, które często są pierwszymi symptomami depresji. W związku z tym, że 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, pragnę, aby zwrócili Państwo szczególną uwagę na zachowanie swoich dzieci. Być może wiele z nich wymaga wsparcia. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą być dla Państwa pomocne. Ja również jestem do Państwa dyspozycji – można się kontaktować przez dziennik elektroniczny lub platformę Microsoft Teams.
Pozdrawiam,
Anna Łyczko
psycholog szkolny

Dwa dni z profilaktyką

W naszej szkole 15 i 17 lutego miały miejsce zajęcia online z aspirantem sztabowym p. Krzysztofem Klimkiem. Wzięli w nich udział uczniowie klas szóstych –ósmych. Zgodnie z realizacją treści Szkolnego Programu Profilaktyczno – Wychowawczego na spotkaniach z młodzieżą poruszono następujące zagadnienia:

  1. Odpowiedzialność prawna nieletnich. Kim jest osoba nieletnia? Co to jest demoralizacja?
  2. Bezpieczeństwo w sieci: Cyberprzemoc. Cyberzagrożenia. Cyberprzestępczość. Uważaj, co udostępniasz.
  3. Mowa nienawiści.

Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci!

Małoletni nie znaczy bezkarny!

Koordynator zajęć, pedagog szkolny mgr Dorota Olbrich.

„Mała książka – wielki człowiek”

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w projekcie Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Celem ogólnopolskiej kampanii jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

9 lutego uczniowie klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania ze zbiorów biblioteki. Otrzymali również specjalnie przygotowaną dla nich przez Instytut Książki Wyprawkę Czytelniczą, czyli książkę pt.” Pierwsze abecadło”,  Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania oraz broszurę dla rodziców – Jak wspierać dziecko w nauce czytania.

Pierwszakom życzymy, aby czerpały z czytania książek niesamowitą przyjemność oraz by miłość do książek i pasja czytania towarzyszyły im każdego dnia.

Powołanie na centralną konsultację szkoleniową Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Młoda piłkarka ręczna UKS START Pietrowice Wielkie Wiktoria Marcinek (uczennica klasy 8A), jako pierwsza w krótkiej historii klubu, została powołana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na centralną konsultację szkoleniową dla dziewcząt urodzonych w 2006 roku. Konsultacja odbędzie się w dniach 08-14.02.2021 w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Należy nadmienić, iż Wiktoria oprócz gry w naszym klubie, jest również podstawową zawodniczką Kadry Śląska, gdzie systematycznie uczestniczy w zgrupowaniach oraz turniejach przygotowujących kadrę naszego województwa do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasz niewielki klub jest bardzo dumny z powołania naszej wychowanki i dołoży wszelkich starań, żeby takich miłych wiadomości w najbliższej przyszłości było jeszcze więcej.

UKS