Działania przygotowawcze nauczycieli celem tworzenia projektów etwinning dla naszych uczniów

Nauczycielka naszej szkoły, Pani Katarzyna Lenort, bierze udział w innowacyjnym seminarium szkoleniowo – kontaktowym pt. Aktywna Tablica z eTwinning.

Zachodzące zmiany, ich tempo i zakres nie pozostają bez wpływu na szkołę stanowiąc wyzwanie dla współczesnej edukacji i konieczność wprowadzania nowych technologii do metod nauczania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, docelowo trójka nauczycieli naszej placówki weźmie udział w ww. szkoleniu.

Nauczyciele będą mieli okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie wiążą się z posiadaniem i korzystaniem z tablicy interaktywnej, od podstaw na warsztatach praktycznych (hands-on), ale przede wszystkim połączyć siły z nowymi partnerami projektowymi i rozpocząć przygodę w programie eTwinning. Jeszcze w tym roku, nauczyciele matematyki (Pani Katarzyna Lenort), biologii (Pani Ewelina Malcharczyk) oraz przyrody i geografii (Pani Anna Bugała) rozpoczną współpracę uczniowską ze szkołami z Europy.

Przypominamy, że działania o zasięgu międzynarodowym prowadzone były do tej pory głównie przez nauczycielkę języka angielskiego, Panią Annę Przysiężniuk, która razem z uczniami współpracowała ze szkołami z wielu krajów, tworząc takie projekty jak: Nie samym podręcznikiem uczeń żyje, International Map of Friendship, Let’s build the bridge together, Experience, Explore, Enjoy English oraz przez Panią Urszulę Florian, która jako koordynator projektu „Polsko – czeska recepta na nudę” pozyskała środki z Euroregionu Silesia na projekt, którego głównym cele była współpraca pomiędzy szkołami w Pietrowicach Wielkich i w Krawarzu poprzez realizację działań związanych z  propagowaniem zajęć pozalekcyjnych, sportu i turystyki jako aktywnych form spędzania czasu wolnego i jej dalsza intensyfikacja.

Trzymamy kciuki za naszych nauczycieli i uczniów, którzy podejmą się nowych, bardzo interesujących aktywności!

VII Eko – Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej

19 stycznia w naszej szkole odbył się VII Eko – Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej. Organizatorem i pomysłodawcą tej niezwykle udanej imprezy był nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Antczak. W przygotowaniu imprezy zaangażowani byli także gimnazjaliści, absolwenci gimnazjum i ich nauczyciele. Więcej zdjęć na Nasz Racibórz i  na galerii internetowej.

Chłopcy z Pietrowic Wielkich najlepsi w powiecie

W dniu 15.01.2019 w Kornowacu odbył się powiatowy finał w halowej piłce nożnej chłopców.

Uczestniczyło w nim 6 drużyn. Nasi chłopcy wygrali w grupie z Nędzą 5-3 i z Kornowacem 7-0. Następnie w półfinale pokonali zespół z Rudnika 6-0. W finale wygraliśmy z Chałupkami 3-0.

Szkołę reprezentowali: Jakub Przybyła, Mateusz Okrent, Rafał Jegliczka, Szymon Tyrała, Mateusz Szuba, Szymon Szuba, Szymon Gromodka, Kamil Gorczowski, Dawid Ludwig.

Opiekunem był pan Mirosław Jaskot.

Nasi uczniowie wolontariuszami WOŚP

Dziewięcioro uczniów naszej szkoły „zagra”  w niedzielę, tj. 13.01. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wypatrujcie ich w tym dniu  w miejscowościach naszej gminy w godzinach dopołudniowych.  Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej  Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Liczymy na Wasze wsparcie i z góry dziękujemy!

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się 14 stycznia (poniedziałek) o godzinie 17.00.

Rodziców uczniów klas VIII i III gimnazjum zapraszamy najpierw na  małą salę gimnastyczną. Chcemy przekazać Państwu informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Po spotkaniu informacyjnym spotkanie z wychowawcami.

 

Telefony w szkole

Przypominamy, że od 02 stycznia 2019r. korzystamy z telefonów i innych mediów wyłącznie na przerwie po 4 lekcji. W razie konieczności skorzystania z telefonu w celu kontaktu z rodzicami/opiekunami prawnymi na innej przerwie, czynność tę wykonujemy w sekretariacie szkoły. Przypominany, że na lekcjach obowiązuje zakaz korzystania z telefonów i innych mediów.