Kolejny projekt programu English Teaching dla naszych uczniów

Miło nam poinformować, że nasza szkoła już po raz trzeci zdobyła grant finansowy w wysokości 10 tysięcy złotych z programu English Teaching. Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Nasz projekt zatytułowany ‚Let’s build the bridge together” (tłum. „Zbudujmy wspólnie most”) którego koordynatorem jest nauczycielka języka angielskiego, Anna Przysiężniuk, będzie trwać od 5 września 2016r. do 31 maja 2017r. a uczniowie wezmą udział w następujących działaniach:

1. „Tydzień z Kolumbią i Grecją” -zaproszenie wolontariuszy z obu krajów we współpracy z organizacją AIESEC Katowice.
  2. Blog kulinarny „Traditional Cuisine”. W czasie trwania projektu  zostanie założony blog, uczniowie nagrają 3 filmiki z przygotowania dań kuchni polskiej, przepisy będą podane w języku angielskim.
  3. „Keep calm and learn English”- zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez nauczycielkę języka angielskiego, na które też zostaną zaproszeni specjalni goście, native speakerzy, wolontariusze w ramach programu Native Speaker in Our School oraz w ramach współpracy ze szkołami językowymi z Raciborza.
  4. „Młodzież – dzieciom” – przedstawienie teatralne w języku angielskim dla najmłodszych uczniów naszej gminy. Zaproszonymi gośćmi będą przedszkolaki oraz uczniowie 1-3 SP z całej gminy
  5. 24 hours with America – w maju zostanie zorganizowany dzień z kulturą, historią, muzyką, sportem i kuchnią amerykańską.
  6. Wizyta uczniów w konsulacie Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia realizowanych działań na naszej stronie English Teaching – projekt „Let’s build the bridge together”