Konkurs na świąteczny stroik i szopkę betlejemską

W piątek, 25 listopada odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu na świąteczny stroik i szopkę betlejemską. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum bardzo się postarali i włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie prac konkursowych.

Laureatami konkursu zostali:

Czytaj dalej Konkurs na świąteczny stroik i szopkę betlejemską

Przeciwdziałamy nałogom – Wybieramy owoc zamiast papierosa!

W związku z realizacją działań profilaktyczno –wychowawczych w Gimnazjum pod hasłem „ Przeciwdziałamy nałogom” w szkole zostały przeprowadzone następujące działania:

Czytaj dalej Przeciwdziałamy nałogom – Wybieramy owoc zamiast papierosa!

Święto Niepodległości w naszej szkole

14 listopada o godzinie 9.00 uczniowie klas IV-VI SP zeszli na salę gimnastyczną naszej szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Czytaj dalej Święto Niepodległości w naszej szkole

SZLACHETNA PACZKA 2016

Szanowni Państwo,

Ruszyła akcja SZLACHETNEJ PACZKI i Nasza szkoła po raz trzeci została darczyńcą dla wybranej przez Nas rodziny. Po raz kolejny chcemy pomóc rodzinie, dla której los nie był łaskawy i nie tylko chcemy zapewnić im wspaniałe, pełne radości i szczęścia święta, ale dać nadzieję oraz siły na poprawienie swojej złej sytuacji materialnej. W rodzinie jest dwójka małych dzieci (Julia, 4,5 l. oraz Bartosz 1,5l)

Więcej na temat rodziny znajdziecie Państwo na stronie www.szlachetnapaczka.pl

KOD RODZINY: SLA-2645-545898

Najważniejszą potrzebą rodziny jest piec ogrzewania centralnego. Ten, który posiadają, jest w tym domu już 16 zim. W tym roku rozszczelnił się płaszcz wodny i nie można w nim palić. Drżą o zdrowie swoich małych dzieci. Koszt takiego pieca jest spory, ale podjęliśmy wyzwanie i wierzymy, że uda nam się zebrać wystarczającą kwotę, by zakupić go dla Nich.

Czytaj dalej SZLACHETNA PACZKA 2016

II Festiwal Perspektyw, 15 listopad 2016r

Uczniowie klas trzecich gimnazjum biorą udział w szkole w zajęciach zawodoznawczych. Są przygotowywani do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz zawodu. Posiadają informacje o typach szkolnictwa i szkołach  najbliższych miejsca zamieszkania.

Czytaj dalej II Festiwal Perspektyw, 15 listopad 2016r

Święto Szkoły

07 listopada w naszej szkole odbył  się uroczysty apel poświęcony patronce Marii Skłodowskiej – Curie. W tym dniu obchodziliśmy Święto Szkoły. Przedstawiciele zuchów złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą patronki.

Akademię rozpoczął krótki film Bagińskiego poświęcony Noblistce. Następnie uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum przedstawili inscenizację poświęconą wybitnej uczonej. W rolę dorosłej Marii wcieliła się Katarzyna Fleger. Scenki przedstawiały rozmowy wnuków Skłodowskiej, sytuacje szkolne małej Marysi oraz sceny z życia i pracy w laboratorium wyjątkowej Polki. Program artystyczny zakończył wiersz pt. „Maria Skłodowska” w wykonaniu uczniów klas czwartych.

Całość miała przybliżyć uczniom sylwetkę dwukrotnej Noblistki, patronki szkoły.

Uczniowie naszej szkoły ratują dzieci w Afryce!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki od 14 listopada będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

  Czytaj dalej Uczniowie naszej szkoły ratują dzieci w Afryce!