Mateusz ma nową łazienkę!!

Bardzo miło nam poinformować, że akcja „Łazienka dla Mateusza”, która miała miejsce w naszej szkole w lutym 2020 ma swoje dobre zakończenie. Mimo przeciwności losu, wielu trudności powodowanymi ograniczeniami z powodu pandemii wirusa Covid 19, Mateusz i jego rodzina dzięki Państwa hojności doczekali się nowej, pięknej łazienki. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Michalina Pytel, wolontariusz fundacji Piękne Anioły, która razem z nami jak i rodziną Mateusza chciała Państwu raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować. Zebrane środki w kwocie 3200zł, które Państwo przekazaliście na ten cel, pozwoliły praktycznie całkowicie sfinansować zakup materiałów potrzebnych do remontu.

DOBRO WRACA ZAWSZE! DZIĘKUJEMY! 

 

Zajęcia kulturowe online z Native Speaker – Moniką z Gruzji

7 oraz 8 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych, w ramach realizacji jednego z działań projektu English Teaching, wzięli udział w zdalnych lekcjach angielskiego z  gruzińską native speaker, Moniką. Po skończeniu studiów Monika postanowiła wyjechać za granicę nabywając nowe doświadczenia dzieląc się swoją pasją i wiedzą z młodymi ludźmi. Aktualnie pracuje jako wolontariusz w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach organizując dla dzieci i młodzieży wiele ciekawych warsztatów, ćwiczeń i debat.

Nasi uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się bardzo wielu interesujących rzeczy o Gruzji. Poznać tradycje i kulturę tego pięknego kraj, a także porozmawiać z Moniką zadając jej wiele pytań o nią samą czy o kraj z którego pochodzi.

Gruzińskie spotkanie z native speakerką Moniką

W dniach 7-11 grudnia uczniowie klas VI – VIII mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach językowo – kulturowych z Moniką Baxtadze, wolontariuszką z Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc. Monika jest absolwentką gruzińskiego uniwersytetu, na którym studiowała politologię oraz nauki o społeczeństwie. Po ukończeniu studiów postanowiła rozpocząć pracę z najmłodszymi uczniami na całym świecie, wybierając najpierw Polskę. Nasza wolontariuszka świetnie mówiła po angielsku, prezentując swój kraj, jego walory kulturowe oraz historyczne. Uczniowie chętnie pytali o najsmaczniejsze potrawy czy różnice między obrzędami świątecznymi ewangelików i chrześcijan. Praca zdalna wcale nie musi być nudna :))

Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Szkolny pragnie rozpocząć swoją działalność online. Będzie ona polegać na indywidualnych spotkaniach z członkami samorządu na czacie w aplikacji Teams i rozmowie o Waszym problemie lub pomyśle. Aby umówić się na takie spotkanie, prosimy o kontakt z przewodniczącą samorządu – Martą Pawlasek na platformie Teams. W treści wiadomości prosimy napisać skrótowo o swoim problemie/pomyśle. Po otrzymaniu wiadomości samorząd skontaktuje się z osobą zainteresowaną i umówi na spotkanie online.

Zachęcamy Was do kontaktu w sprawach, które wydają Wam się ważne w trakcie zdalnego nauczania!

Kurs języka angielskiego w ramach projektu Pietrowiccy nauczyciele w działaniu

Od listopada 2019 roku trwa w naszej szkole kurs języka angielskiego przygotowujący naszych nauczycieli do udziału w  dwóch szkoleniach metodycznych na Krecie oraz Maderze. Nauczyciele Ci będą mieli możliwość zastosowania języka w autentycznych sytuacjach komunikacyjnych, nabrać śmiałości i pewności siebie w posługiwaniu się nim, wzrośnie ich samoocena co przełoży się na możliwość nawiązania współpracy międzynarodowej ze szkołami zagranicznymi oraz da szansę na wymianę doświadczeń.

Początkowo kurs odbywał się w formie stacjonarnej  w pietrowickiej szkole jednak w związku z pandemią koronawirusa Covid – 19, zajęcia te mają miejsce online.