KOLEJNY SUKCES JĘZYKOWY KRZYSZTOFA ŻEREBECKIEGO

24 kwietnia 2017 r. raciborski „Mechanik” po raz piąty był organizatorem powiatowego konkursu „IT English”, który w tym roku został objęty honorowym patronatem Starosty Raciborskiego oraz Kuratora Oświaty. Test, z którym zmagali się gimnazjaliści, obejmował nie tylko tradycyjne zagadnienia z zakresu słownictwa informatycznego, ale sprawdzał również znajomość gramatyki oraz rozumienie tekstu czytanego. Nasze Gimnazjum odniosło podwójny sukces – Krzysztof  Żerebecki (IIIA) zajął II miejsce w konkursie, nie zawiodła także Julia Gawron (IIA), która zdobyła wyróżnienie.

Naszym językowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy sportowe naszych uczniów

I miejsce w finale rejonowym piłki ręcznej szkół gimnazjalnych dziewcząt 03.04.2017 r.

Sukcesy sportowe naszych uczniów

III miejsce w finale rejonowym piłki ręcznej szkół podstawowych chłopców 06.04.2017 r.

Sukcesy sportowe naszych uczniów

II miejsce w finale powiatowym gier i zabaw 04.04.2017r.

Zbiórka makulatury

W naszej szkole trwa konkurs na ilość zebranej makulatury. Stare gazety, niepotrzebne książki, zeszyty i kartony można przynosić do swoich sal aż do 24 kwietnia. Klasa, która zbierze najwięcej makulatury może liczyć na nagrodę. Zróbcie porządki w swoich szafach i biurkach i przynieście makulaturę do szkoły. Pamiętaj czekamy do 24 kwietnia.

Pomagamy schronisku

Nasza szkoła po raz kolejny zbierała karmę dla opuszczonych, bezdomnych psów i kotów . Uczniowie Szkoły Podstawowej bardzo aktywnie włączyli się do akcji. Zebraną karmę przekazaliśmy schronisku w Raciborzu i otrzymaliśmy podziękowanie. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski i nauczyciel przyrody Anna Bugała. Bardzo dziękujemy w imieniu piesków i kotków ze schroniska.

Trzecioklasiści piszą egzamin gimnazjalny

Trzecioklasiści, punktualnie o godzinie 9.00 , 19 kwietnia, przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pierwszym testem był test sprawdzający wiedzę i umiejętności z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie gimnazjaliści zmierzyli się z testem z zakresu języka polskiego. Dziś piszą egzamin z części matematyczno – przyrodniczej, a jutro, w ostatnim dniu egzaminu, swoje zmagania zakończą pisaniem egzaminu z języka obcego: angielskiego i niemieckiego.

Konkurs fotograficzny „Przyroda budzi się do życia”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym – „PRZYRODA BUDZI SIĘ DO ŻYCIA”.

Konkurs o tematyce przyrodniczej jest skierowany do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum.

Zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii o wymiarach 15×20 cm (może być w formie elektronicznej, zapisana na płycie CD lub pendrivie) obrazującej najciekawsze obiekty przyrodnicze wiosną (np. rośliny, zwierzęta, wiosenny krajobraz).

Do każdej fotografii należy dołączyć informację na jej temat:
Gdzie została wykonana? Co przedstawia? A także imię, nazwisko i klasę autora.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni upominkami i dyplomami.

Proszę pamiętać, że zdjęcie musi zostać zrobione przez osobę zgłaszającą się do konkursu. Nie wolno korzystać z prac wykonanych przez innych lub znalezionych w internecie.

Termin składania prac upływa 28 kwietnia.

Zdjęcia proszę przynosić do p. Eweliny Malcharczyk (sala 17 lub 23).