Świetlica

Godziny pracy Świetlicy Szkolnej w roku szkolnym 2020/2021

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
10.30 – 15.30 10.30 – 15.30 10.30 – 15.30 10.30 – 15.30 10.30 – 15.30

Wychowawcy:

  • Beata Kiełtyka

Wychowawcy prowadzą zajęcia wynikające z dziennego planu pracy świetlicy szkolnej.

Oferta zajęć w świetlicy szkolnej

  • zajęcia relaksacyjne (gry dydaktyczne, gry i zabawy w j. niemieckim i j. angielskim, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, nauka własna)
  • zajęcia plastyczno – techniczne,
  • zajęcia ruchowo – sportowe (plac zabaw, orlik, sala gimnastyczna)
  • zajęcia biblioteczne (obcowanie z książką)

Zajęcia odbywają się zgodnie z godz. otwarcia świetlicy szkolnej.

Pyszne obiadki

  • Przerwa herbaciana: 9.40 – 9.50 + drugie śniadanie
  • Przerwa mleczna: 10.35 – 10.45 poniedziałek, wtorek, środa
  • Przerwa obiadowa klasy I-III SP 11.30 – 11.45
  • Przerwa obiadowa klasy IV-VII SP i Gim 12.30 – 12.45

Pyszne, domowe obiadki, to tylko w stołówce szkolnej. Każdy wychodzi najedzony i zadowolony. Serwowane posiłki są różnorodne, pełnowartościowe. Często wzbogacane dodatkami w postaci deserów, jogurtów, owoców. Można także napić się ciepłej herbatki. Zawsze obowiązuje pełna kultura!

Szkoła bierze udział  w programie „Żywienie na wagę zdrowia”

zywienie

Ciekawe strony edukacyjne w ramach nauczania na odległość

 

www.tomek-i-przyjaciele.pl Strona poświęcona bajce „Tomek i Przyjaciele.” Można na niej znaleźć historię powstania bajki, gry oraz opisy postaci występujących w bajce. Zaletą strony jest opcja czytania opisów postaci, dzięki czemu strona staje się dostępna również dla dzieci nie umiejących jeszcze czytać.
 www.grydladzieci.edu.pl Dziesiątki wszechstronnie rozwijających gier bez przemocy, opracowanych we współpracy rodziców z pedagogami, a także słuchowiska, elektroniczne kartki, tapety na pulpit i wiele innych. To wolne od reklam miejsce, w którym najmłodsi znajdą dla siebie wiele niesamowitych przygód.
www.planetaenergii.pl Jest to serwis poświęcony zagadnieniom związanym z obchodzeniem się z nim oraz ekologią. Tworzony z myślą o dzieciach w wieku 7+.
www.zyraffa.pl Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.
www.zabawna-kraina.pl Zabawna-kraina.pl to baza ciekawych propozycji gier i zabaw przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Portal kierowany jest zarówno do najmłodszych użytkowników jak ich rodziców i opiekunów. Zabawy zostały podzielone na kategorie, dzięki czemu łatwo znaleźć interesujący pomysł na spędzenie dnia.
www.kula.gov.pl Strona dla dzieci przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serwis przez zabawę zapoznaje dzieci z polska kultura i jej wybitnymi przedstawicielami. Nauczyciele znajdą tutaj też pomysły na realizację zajęć, rodzice pomysły na edukacyjne zabawy.
www.anglomaniacy.pl W serwisie Angielski dla dzieci – Anglomaniacy uczniowie rozpoczynający przygodę z angielskim znajdą wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania.
www.disneyzone.host.sk Strona o myszce Miki, kaczorze Donaldzie i innych postaciach z bajek Disneya. Ciekawostki, opisy i streszczenia kreskówek, informacje o muzyce z filmów, twórcach, encyklopedia, giełda komiksów oraz dział download z grami, tapetami i innymi plikami.
www.junior.reporter.pl Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.
www.kumpel.com.pl Serwis edukacyjnego dwutygodnika Kumpel dla uczniów klas I-III.
www.miastodzieci.pl Serwis dla rodziców tworzony przez rodziców. To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji.
www.krasnoludki.pl Strona zawiera malowanki, bajki (z dźwiękiem i bez dźwięku), zabawy (krzyżówki, znajdź różnice, zabawy wielojęzykowe, puzzle, labirynty).
www.przedszkolaki.sieciaki.pl Bezpieczna przygoda z Internetem.
www.misie.com.pl Strona zawiera zabawy, gry, komiksy.
www.ciufcia.pl Strona zawiera zabawy dla maluchów, zabawy językowe.
www.bajkidladzieci.13tka.com Strona zawiera bajki, historyjki, animowane, opowiastki dla najmłodszych.
www.kulturalnyplaczabaw.pl Strona zawiera film i teatr, bajki, muzykę i piosenki, gry i zabawy, zajęcia plastyczne.
www.sieciaki.pl Strona pokazująca jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
www.dyktanda.net Strona zawiera dyktanda i zasady pisowni.
www.bajka.pl Strona zawiera tematycznie.
www.archeodzieciaki.pl Strona zawiera zagadnienia historii starożytnej i ochrony zabytków. Zawiera kolorowanki, puzzle, krzyżówki, quizy oraz materiały dla nauczycieli i rodziców.
www.dzieckowsieci.pl Strona zawiera informacje o zagrożeniach w sieci, zasady bezpieczeństwa, e-learning, netykietę, multimedia oraz informacje dla rodziców.
www.gry-edukacyjne.net Na stronie niezwykle wciągające, logiczne gry edukacyjne.
www.pazyl.pl Jeśli lubisz wyzwania, chcesz sprawdzić swoją inteligencję, pogłębić wiedzę, poznać, a nawet przekroczyć granice swoich dotychczasowych możliwości – zapraszamy do zabawy.
www.eduseek.pl Interklasa – Polski portal edukacyjny, zawiera konkursy, szkoły w Internecie, prawa ucznia, kalendarz szkolny oraz wiadomości dla nauczyciela i rodzica.
www.victor-junior.pl Dwutygodnik edukacyjny dla uczniów klas IV- VI.
www.real.pl/gry/baw_sie_z_nami.php Miniserwis, w którym dostępnych jest wiele atrakcji skierowanych do dzieci – interaktywne gry i aplikacje (plan zajęć), tapety a także wygaszacze. Całość w formie przyjaznej dla najmłodszych.