Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Podczas uroczystej akademii  pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę długoletnich pracowników naszej  szkoły: panią Halinę Antczak i panią Urszulę Jureczkę. Więcej zdjęć

W sądzie

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który został zrealizowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum. Autorem scenariusza był Mateusz Błachut, natomiast montaż jest dziełem Krzysztofa Żerebeckiego.  Pieczę nad całym projektem sprawowali wychowawcy, czyli p. Anna Wajtryt-Piszczek, p. Łukasz Kąś oraz p. Robert Antczak.

Czwartoklasiści w poszukiwaniu wrażeń i atrakcji

8 i 9 czerwca uczniowie klas czwartych szukali wrażeń w trakcie wycieczki po Małopolsce. Czytaj dalej Czwartoklasiści w poszukiwaniu wrażeń i atrakcji

ZAKOŃCZENIE AKCJI „CZYSTY ANIOŁEK”

10 czerwca zakończyliśmy w naszej szkole ogólnopolską akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Piękne Anioły „Czysty aniołek”. Zebrane środki czystości oraz artykuły higieniczne zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pietrowicach Wielkich.
Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji!

Konkurs ortograficzny i matematyczny

Na  przełomie maja i czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnych Konkursów dla klas  drugich z matematyki i ortografii. Uczestnicy zaprezentowali wysoki  poziom. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy  oraz  książki. Mistrzom i pozostałym uczestnikom gratulujemy. Zaszczytne tytuł  ,,Mistrza  Ortografii ”otrzymała Karolina Makarowska z kl. II b. ,,Mistrzem Matematyki ” został  Mateusz Bernardt z kl.II a.  Pozostałe medalowe miejsca zdobyli w konkursie ortograficznym  2 miejsce –  Norbert Mirowski kl.IIa,  3 miejsce –  Kaja Pilas kl.IIa,  w konkursie matematycznym  2 miejsce –  Dawid Gawlik kl.II b, 3 miejsce Emilia Kępa kl.II a .

Nasz nauczyciel, Marceli Reszka, laureatem Międzynarodowej Nagrody Prezydenta Katowic

Bardzo miło nam poinformować, że nasz nauczyciel muzyki, Pan Marceli Reszka, został laureatem XXII Międzynarodowej Nagrody Prezydenta Katowic im. Stanisława Moniuszki.

Marceli Reszka to pedagog z powołania, ale przede wszystkim pasjonat muzyki. W swojej wieloletniej pracy nauczyciela, kompozytora i dyrygenta kieruje się mottem “Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga najwyższego”. Wykazując się życiową mądrością, szacunkiem do drugiego człowieka i miłością do muzyki, zdobywa zaufanie młodych ludzi i rozbudza w nich pasję i zamiłowanie do sztuki.

Pan Marceli jest również autorem i kompozytorem hymnu naszej szkoły. Więcej o otrzymanej nagrodzie oraz olbrzymim dorobku zawodowym Pana Marcelego, na raciborskim portalu informacyjnym (kliknij NASZRACIBÓRZ by przejść do artykułu)

RAZ  JESZCZE SERDECZNIE GRATULUJEMY PANU MARCELEMU!!!

Festiwal Nauki

14 czerwca odbył się szkolny festiwal nauki, w ramach którego przedstawiono efekty projektów gimnazjalnych. Festiwal o charakterze interdyscyplinarnym łączył wiele dziedzin wiedzy. W czasie trwania całodniowego wydarzenia można było zobaczyć efekty następujących projektów uczniowskich: Doświadczenia fizyczne z wykorzystaniem butelek PET; Przetwarzanie butelek PET; Elementy eksperymentu uczniowskiego w oparciu o materiały i przedmioty codziennego użytku; Chemia w kuchni; Kostka Rubika i liczba „pi”; Piłka ręczna – moja pasja, moje życie; Tajemnice psychiki człowieka – choroby i zaburzenia psychiczne; Zdrowe jest piękne; Przestrzeń dźwiękowa gminy Pietrowice Wielkie; Magia Wszechświata; II Wojna Światowa – oczami świadków; Polska Marynarka Wojenna podczas II Wojny Światowej.

Podczas projektu można było także podziwiać stoisko z robotami zbudowanymi w technice Lego, a także ciekawe urządzenia elektroniczne wykonane przez absolwenta pietrowickiego gimnazjum, a obecnie ucznia Technikum Elektrycznego w Raciborzu.

Honorowymi gośćmi festiwalu byli nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły z czeskiego Krawarza.

Zobacz więcej zdjęć                Zobacz film

Wygrali wycieczkę do Brukseli

W poniedziałek 12 czerwca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Historyczno –Literacki o Unii Europejskiej. Nagrodą za pierwsze i drugie miejsce jest wyjazd studyjny do Brukseli do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie europosła Bolesława Piechy. Oto wyniki konkursu:

I m. Mateusz Błachut kl. IIIa

II m. Jakub Broda IIa

III m. Kamil Wochnik IIIa

Nagrodę zwycięzcom wręczyli Pani Katarzyna Dutkiewicz, dyrektor biura poselskiego i Pan Szymon Bolik, radny powiatu raciborskiego. Mateuszowi i Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń.