WESOŁYCH ŚWIĄT

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym NOWYM ROKU.

Święta tuż, tuż …

Zuchy z Gromady Czterolistnej Koniczynki obchodziły w środę na zbiórce zuchowej „wigilijkę”. Zuchy zaprezentowały krótki program artystyczny nawiązujący do tradycji świąt Bożego Narodzenia. Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw. Wszyscy połamali się opłatkiem i wspólnie kolędowali.

Zdrowych i rodzinnych świąt życzą Zuchy „Czuwaj”

Rok Sienkiewicza w naszej szkole

Rok 2016 został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w naszej szkole 12.12 2016 odbył się apel poświęcony pisarzowi i jego twórczości. Czytaj dalej Rok Sienkiewicza w naszej szkole

W raciborskim archiwum

hist-rac-3

9 grudnia udaliśmy się do Archiwum Państwowego w Raciborzu. Podczas prelekcji mogliśmy zapoznać się z najciekawszymi i zarazem najwartościowszymi zbiorami dokumentowymi. Pracownik archiwum wprowadził nas w arkana pracy archiwisty. Używając specjalnych rękawiczek mogliśmy poczuć się jak prawdziwi badacze historii, którzy obcują z dokumentami sprzed kilkuset lat. Wizyta w archiwum była niezwykle pouczająca, tym bardziej, że każdy z nas przy drobnej pomocy rodziców może podjąć się badań genealogicznych dotyczących naszych przodków. Wszystkich zainteresowanych prowadzeniem samodzielnych kwerend archiwalnych prosimy o kontakt z panem Łukaszem Kąsiem, organizatorem wycieczki do raciborskiego archiwum.

Jasełka w przedszkolu

20 grudnia uczniowie klas III zostali zaproszeni na JASEŁKA do przedszkola. Maluszki przygotowały wspaniałe przedstawienie i poczęstunek dla gości. Miło było pobawić się razem z najmłodszymi w ich  salach i usiąść przy malutkich stoliczkach.

Był czas na kolędy, wspólne zdjęcia i oczywiście zabawę.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie  i gorąco pozdrawiamy Przedszkolaki i ich Panie. 

Jasełka 2016

Harcerze – zuchy odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju

„Odważnie tworzymy pokój”

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986r. Polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów w dniu 11.12.2016r. na Jasnej Górze w Częstochowie podczas uroczystej mszy świętej. W tej akcji uczestniczyli nasze Zuchy  z Gromady Czterolistnej Koniczynki. Następnie światło zostało przekazane p. dyrektorowi naszej Szkoły, p. wójtowi Gminy Pietrowice Wielkie a także pracownikom Banku Spółdzielczego w Pietrowicach Wielkich. Niech to światło będzie dla was drogowskazem i pomocą.

Czuwaj druhna H. Antczak

Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2016

Od  22 listopada do 7 grudnia 2016r. w pietrowickiej szkole miała miejsce zbiórka pieniędzy oraz darów dla rodziny z powiatu raciborskiego, którą wybrali uczniowie klasy  IA i IIA w programie Szlachetna Paczka. Odpowiedzieliście Państwo na nasz apel błyskawicznie i od pierwszych dni uczniowie przynosili żywność, artykuły papiernicze, zabawki, artykuły chemiczne, komplet krzeseł i stół, o który prosiła rodzina a także pieniądze. Dobrowolne datki stały się naprawdę bardzo dużą kwotą. Zebrano

1976 złotych i 60 groszy

Potrzeby rodziny którą wybraliśmy były ogromne. Rodzina nie miała sprawnego kotła ogrzewania centralnego, dlatego priorytetem był jego zakup. Dzięki wyjątkowej hojności rodziców jednego z naszych uczniów zakup nie był potrzebny, ponieważ podarowali oni prawie nowy piec, który posłuży rodzinie Pani Iwony i Rafała przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo, Rada Rodziców naszej szkoły postanowiła ufundować prezenty dla rodziny oraz czujnik czadu. Zebrane pieniążki postanowiliśmy przeznaczyć na opał oraz instalację kotła, zakup nowych kołder, poduszek, pościeli, kocy, ręczników oraz nowej bielizny, ubrań i bonów na obuwie zimowe.

Czytaj dalej Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2016

„Sam przyjacielem sobie bądź”

Pod takim hasłem siódmego grudnia w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich w ramach działań profilaktycznych i wychowawczych odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum oraz spotkanie z rodzicami i nauczycielami. Warsztaty były finansowane przez KRPA.

Czytaj dalej „Sam przyjacielem sobie bądź”