Jasełka 2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z  nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Czytaj dalej Jasełka 2018

Wielkie serca kolejny raz

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Z wielkim powodzeniem zakończyliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci, których rodzice odbywają karę więzienia. W darach znalazły się również przybory szkolne. Już w ten weekend Wasze podatki trafią do dzieci w Raciborzu i Jastrzębiu. To wielki dar umieć się dzielić. Bardzo gorąco dziękuję w imieniu Stowarzyszenia ” Piękne Anioły”.

Pedagog, Dorota Olbrich

Rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych

Szanowni Rodzice!

Poniżej zamieszczamy ważne informacje dotyczące rekrutacji uczniów do liceów ogólnokształcących, techników oraz branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Na styczeń planujemy spotkanie z Państwem w celu omówienia problematyki rekrutacji i szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Dyrekcja szkoły i pedagog szkolny.

 

Prezentacja

Prezentacja w PDF
 

Polska Nasza Niepodległa

 

4 grudnia w ramach obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. Polska Nasza Niepodległa. Przedsięwzięcie zostało skierowane do mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie. Wcześniej zadbaliśmy o to, aby informacja o naszej inicjatywie dotarła do wszystkich miejscowości naszej gminy. W tym celu przygotowaliśmy plakaty informujące o tym przedsięwzięciu. Warto dodać, że w prace zaangażowani byli najmłodsi uczniowie oraz starsi, w tym gimnazjaliści. Nad całością czuwała Pani Mariola Rowińska. Nieoceniona była również pomoc Pań – Lucyny Szelewskiej i Bożeny Łąckiej, które przygotowały występ uczniów klas pierwszych.

Finał okazał się być pełnym sukcesem, o czym świadczy liczba osób na widowni oraz liczne słowa uznania dla naszego trudu. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

 

ŁK

Szlachetna Paczka 2018

Po raz kolejny Rodzice, Uczniowie i Pracownicy naszej szkoły okazali ogromne serce i dzięki temu, udowodniliśmy, że lubimy ludzi. W sobotę, 8.12.2017 r. miał miejsce finał akcji. Paczki trafiły do wybranej przez nas samotnej osoby.

W ramach akcji zebrano kwotę 2661, 5 zł . Za te pieniądze zakupiono: lodówkę, opał, bony żywnościowe. Poza tym sponsorzy ufundowali, kołdry, poduszki, pościel oraz prezenty. Zgromadziliśmy również chemię gospodarczą, kosmetyki i żywność. Za wszelkie okazane wsparcie jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Anna Przysiężniuk, Urszula Florian
Samorząd Uczniowski