Samorząd uczniowski

W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski tworzą:

  • Piotr Koszela – przewodniczący,
  • Julia Mielnik, Angelika Grucel, Żaneta Bywalska – członkowie.

Opiekunowie SU : pani Urszula Florian oraz pan Paweł Krawiński.


Działania w roku szkolnym 2017/2018

Podsumowanie AKCJI KOREK

W ubiegłym tygodniu podsumowaliśmy klasową rywalizację zbierania nakrętek dla pana Arkadiusza
Górszczyka cierpiącego na ciężką chorobę neurologiczną. Zebraliśmy 191 kg nakrętek! W rywalizacji
klasowej zwyciężyła klasa VII b – 43,5 kg, II miejsce – klasa III b – 26,5 kg, zaś III miejsce zajęła klasa IVb, która nazbierała 25 kg. Wyróżnienie należy się Weronice Kulik z klasy VII b, która zebrała 42 kg nakrętek. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i przyłączenie się do naszej akcji!
Chcemy nadal pomagać i w związku z tym nakrętki można wrzucać do specjalnie oznakowanego pojemnika na I piętrze ( obok tablicy ogłoszeń SU). Liczymy na Wasze ponowne zaangażowanie!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich zagrali dla WOŚP- u

Czternaścioro  uczniów zostało wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na terenie gminy Pietrowice Wielkie oraz Kietrza zebrali kwotę 7897,84 zł.

Pieniądze na rzecz fundacji zbierano w Pietrowicach Wielkich,  Krowiarkach, Makowie, Pawłowie, Cyprzanowie, Samborowicach, Tłustomostach oraz w Kietrzu. W akcję zaangażowali się: Natalia Ludwig, Aleksandra Wiktor, Yunonah Piwowarczyk, Paulina Grabowska, Nikol Bronka, Natalia Czekała, Laura Rzytki, Karolina Cebula, Justyna Chory, Dominika Marcinek, Bianka Koterba, Agata Zientek, Jakub Zalewski, Kacper Florian. Nasi uczniowie dołączyli do raciborskiego sztabu.

Szlachetna Paczka 2017

W sobotę, 9.12.2017 r. miał miejsce finał akcji. Paczki trafiły do wybranej przez nas rodziny.

W ramach akcji zebrano kwotę 3455 zł . Za te pieniądze zakupiono: szafę, lodówkę, bony na obuwie i artykuły spożywcze, opał, artykuły papiernicze, ubrania. Poza tym sponsorzy ufundowali pralkę automatyczną, kołdry, poduszki, pościel oraz prezenty.

Po raz kolejny Rodzice, Uczniowie i Pracownicy naszej szkoły okazali ogromne serce i dzięki temu, udowodniliśmy, że Lubimy ludzi. Za wszelkie okazane wsparcie serdecznie DZIĘKUJEMY!!! Koordynatorem akcji była pani Urszula Florian – opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

zobacz dyplom         zobacz podziękowanie

AKCJA KOREK

UWAGA!

AKCJA KOREK- pomoc dla Arkadiusza Górszczyka, absolwenta naszej Szkoły

 

Zdiagnozowano u niego neuropatię ruchową oraz chorobę neuronów ALS (stwardnienie zanikowe trzonów bocznych). Spróbował również medycyny niekonwencjonalnej- klawiterapii, która wiąże się z dużymi kosztami.

W związku z tym prosimy o niewyrzucanie nakrętek, tylko odłożenie ich dla Arka.

Nakrętki można wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników na korytarzu.

 

Zachęcamy również do polubienia strony na Facebooku Wyciągnij pomocną dłoń dla Arka.

 

Samorząd Uczniowski

Szkolny dzień piżamy


Działania w roku szkolnym 2016/2017

Uczniowie Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich zagrali dla WOŚP- u

Dziesięciu gimnazjalistów zostało wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na terenie gminy Pietrowice Wielkie zebrali kwotę 4762,96 zł.

Pieniądze na rzecz fundacji zbierano w Pietrowicach Wielkich,  Krowiarkach, Makowie, Pawłowie, Cyprzanowie, Samborowicach oraz Tłustomostach. W akcję zaangażowali się: Marta Steuer, Katarzyna Flegel, Mateusz Błachut,  Katarzyna Fleger, Kacper Adamczyk, Karolina Wawrzkiewicz, Kamila Miensopust, Wiktoria Trojańska, Kamila Solich , Nicole Gabryel. Nasi uczniowie dołączyli do raciborskiego sztabu.

„ Pomóż i Ty”

W pierwszym semestrze SU przeprowadził sprzedaż cegiełek w akcji Szkoło Pomóż i Ty Fundacji „ Pomóż i Ty”. Uzyskaną kwotę- 134 zł wpłacono na konto Fundacji. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 19- letniemu Danielowi Czerniakowi, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenia mózgowe.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!

 

Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA

 

W czasie tej akcji zebrano 147,95 zł. Pieniądze przekazane zostały na konto Towarzystwa Nasz Dom.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Bardzo wszystkim dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji

Wizyta na cmentarzu

Z okazji Święta Zmarłych  członkowie Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby byłych pracowników naszej szkoły. Pamiętając o ich zaangażowaniu i trosce,  zapalili na każdym z nich symboliczny znicz.