Cała szkoła świętuje Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to patron tego kraju,  misjonarz i biskup, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii. Uczniowie klasy IA, którzy uczą się w klasie z dodatkowymi godzinami języka angielskiego ( 5 godzin tygodniowo) postanowili zaprezentować całej społeczności szkolnej obchody tego święta w krajach anglojęzycznych. Pracownia językowa zmieniła się nie do poznania. Stała się bardzo kolorowym pomieszczeniem, w którym znalazły się wszystkie symbole tego święta. W ciągu 3 godzin klasę odwiedziło ponad 300 uczniów, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Została dla nich przygotowana prezentacja oraz krótki filmik o obchodach ww. święta. Wszyscy również zostali poczęstowani galaretką, którą pieczołowicie przygotowywali uczniowie klasy IA. Organizatorzy tej niezwykłej lekcji kulturowej są przekonani, że uczniowie datę 17 marca – Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii  na pewno zapamiętają.

Anna Przysiężniuk